tatry: centrum edukacji przyrodniczej tatrzańskiego parku narodowego – propozycja na deszczowy dzień w zakopanem

Nie zawsze świeci słońce, nie zawsze warunki atmosferyczne pozwalają na wyjście w góry, a jeśli jesteście niezbyt wytrawnymi wędrowcami, tym bardziej zdrowy rozsądek nakazuje nie narażać życia i zdrowia własnego oraz koleżanek i kolegów z TOPR-u, i znaleźć sobie w takim dniu inne zajęcie. Moja propozycja to Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

To znakomity pomysł, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Edukacyjny spacer po centrum zajmuje około godziny. Przewodnikiem jest… lektor, „prowadzący” grupę przez kolejne pomieszczenia.

W trakcie spaceru można dowiedzieć się jak powstały Tatry, jaka roślinność i zwierzęta występują w poszczególnych ich partiach, poznać najwyższe szczyty oraz przyswoić sobie zasady poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym i zachowania się w jego granicach, a także zrozumieć jaki wpływ ma człowiek na tatrzański ekosystem.

Zwiedzający mają okazję zobaczyć największą w Polsce makietę Tatr, dioramy czyli realistyczne obrazy górskiej łąki czy lasu, zwiedzić „jaskinię”, obejrzeć film 3D oraz krótkie filmiki przedstawiające „spotkanie z człowiekiem” z perspektywy górskich zwierząt.

Dzieciaki zachwyci sala odkryć – multimedialny pokój, z mnóstwem gier, filmów i zabaw, mających przede wszystkim wartość edukacyjną.

Adres: ul. Tytusa Chałubińskiego 42A, Zakopane

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego
Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

Join the discussion

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *