„bądź chic! tajemnice kobiecej garderoby” – émilie albertini, anne humbert

Bywa, że w świecie, w którym rządzi konsumpcjonizm, trudno zachować zdrowy rozsądek – mamy tendencję do kupowania za dużo. Dotyczy to niemal każdej dziedziny życia, ale szczególnie widoczne jest w przypadku damskiej garderoby. Tyle, że dużo rzeczy w szafie, nie oznacza końca największego dylematu kobiety – „w co się ubrać?”.

Wystarczy zaledwie kilka bazowych elementów i zestaw dodatków, by każdego dnia, bez większego wysiłku, wyglądać szykownie – twierdzą autorki poradnika „Bądź chic!”. Dżinsy, biała koszula, trencz, marynarka czy mała czarna sukienka – oto ponadczasowe ubrania, które stanowią podstawę dobrze skompletowanej garderoby. Recz w tym, że nie wystarczy stać się ich posiadaczem – zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić skład materiału i wykonanie oraz zastanowić się, który model jest dla nas najlepszy.

„Bądź chic!” to praktyczny poradnik, w którym znajdziemy historię poszczególnych elementów damskiej garderoby, wskazówki jaki krój jest właściwy dla konkretnych typów sylwetki czy propozycje dokonania w już posiadanych ubraniach, drobnych poprawek krawieckich (by dopasować  je do sylwetki lub sprawić, że będą jedyne w swoim rodzaju) .

Całość została pięknie zilustrowana przez Stéphanie Rousseau. Napisana prostym językiem książka, stanowi doskonały przewodnik po tajemnicach dobrego stylu.

Choć często sięgam po poradniki, nie jestem ich wielką fanką, gdyż znaczna ich część nie spełnia swojej podstawowej funkcji – są zupełnie nieprzydatne: niezrozumiałe, oderwane od rzeczywistości, zawierają rady, które trudno zastosować w życiu. Ta książka, co prawda powstała w odniesieniu do realiów francuskich, więc do większości sklepów, o których w niej mowa zapewne nigdy nie zajrzę, ale jednocześnie jest na tyle uniwersalna, że gros zawartych w niej rad, mogłabym spokojnie wprowadzić w życie. Czytałam z przyjemnością i Wam również polecam.

Wydawca o książce:

Wielka księga mody prosto z Paryża!

Jaki model dżinsów wybrać? Jak nosić tę białą koszulę? Czy ta mała czarna dobrze na mnie leży? Ten poradnik zawiera wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat mody. Znajdziesz w nim odpowiedź na każde pytanie, jakie zadajesz sobie, stając rano przed otwartą szafą, a także niejedną cenną podpowiedź, jak dobrać strój do własnej sylwetki, umiejętnie połączyć kolory i w jaki sposób, dzięki prostej przeróbce krawieckiej, ze starej marynarki otrzymać coś prawdziwie oryginalnego i trendy. Przekonasz się, że dobra garderoba to nie ta, która pęka w szwach, lecz ta, w której jest kilka podstawowych elementów stroju oraz zestaw niezbędnych dodatków. Resztę możesz wyrzucić, rozdać albo odsprzedać.

Ten praktyczny poradnik – znajdziesz w nim także adresy polecanych przez autorki butików czy rady odnośnie czyszczenia i przechowywania ubrań – jest również inspirującym i zaskakującym przewodnikiem po historii mody, która nierozerwalnie zrosła się z historią kina i estrady. Westerny spopularyzowały wynalazek Oscara Levi Straussa, Audrey Hepburn i Marylin Monroe – białą koszulę uważaną długo za typowo męski element stroju, Edith Piaf małą czarną, Jane Birkin kaszmirowy sweter, a Jennifer Aniston – dżinsy o kroju bootcut

Tytuł: Bądź chic! Tajemnice kobiecej garderoby

Autor: Émilie Albertini, Anne Humbert

Ilustracje: Stéphanie Rousseau

Przekład: Paweł Łapiński

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2015

Oprawa:  miękka ze skrzydłami

Ilość stron: 223

ISBN: 978-83-08-06043-8

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *