„dobry wizerunek. twój styl na każdą okazję” – małgorzata kosiak

Przeczytałam sporo poradników modowych, po książkę Małgorzaty Kosiak sięgałam jednak ze szczególnym zainteresowaniem, ponieważ publikacja powstała niejako „na moim podwórku”, w Białymstoku – mieście, w którym mieszkam, a które od kilku lat za sprawą Fashionable East powraca do swojej historii i tradycji włókienniczych oraz „oswaja” Podlasian ze współczesną modą z wybiegów, nie tylko polską.

No cóż… Przyznaję – kiedy zobaczyłam ten poradnik po raz pierwszy, pomyślałam, że wygląda całkiem interesująco . Może dlatego, że wstęp, który wówczas przeczytałam, okazał się być najciekawszą częścią tej książki. Żałuję, że zabrakło mi wtedy czasu, by przyjrzeć się „Dobremu wizerunkowi” bliżej, ale… po kolei.

Zanim jakaś rozczarowana lekturą tej książki dwudziestolatka, nie zostawi na autorce suchej nitki, uprzedzę – to NIE jest książka dla każdego. Małgorzata Kosiak napisała poradnik dla kobiet w średnim wieku, na stanowiskach, dla kobiet obracających się przede wszystkim w świecie biznesu.

Prawdę powiedziawszy,  jeśli chodzi o treść, autorka raczej mnie nie zaskoczyła. Znajdziemy tam dokładnie to samo, co w większości podobnych publikacji: porady jak skompletować garderobę,  jak podkreślić zalety oraz ukryć wady sylwetki oraz jak dobrać dodatki. Są też opisy typów kobiecych sylwetek, propozycje ubrań na różne okazje, takie jak: święta, wyjście do teatru, na rozmowę kwalifikacyjną czy do klubu sportowego.

Niewątpliwym atutem „Dobrego wizerunku” jest to, że Małgorzata Kosiak opowiada swoją własną historię. Zyskuje dzięki temu sympatię czytelnika, przestaje być anonimowa, staje się: matką, żoną, kobietą pracującą.

Doskonałym uzupełnieniem całości jest ostatni rozdział „Co jeszcze składa się na twój wizerunek”, gdzie znajdziemy porady ekspertów na temat zdrowego odżywiania czy tego jak właściwie dbać o kondycję fizyczną. Szkoda, że przy okazji w dość nachalny sposób promowane są produkty pewnej firmy (nazwę sobie darujmy, nie ma to znaczenia – na każdą tego typu reklamę reaguję dość alergicznie).

dobry wizerunek

Ta publikacja jest bardzo „nierówna”, z jednej strony:

–  urzekająca, prywatna opowieść,

– dużo konkretnych porad,

– ale też dbałość o formę – dobór czcionki i jej rozmieszczenie, wybór papieru, twarda oprawa,

z drugiej:

– rozczarowujący fragment o analizie kolorystycznej – po jego przeczytaniu wiem, że istnieje coś takiego, ale nadal nie mam pojęcia jaki mam typ urody i jakie kolory są dla mnie odpowiednie (to poradnik, więc oczekuję tekstu, który będzie dla mnie użyteczny),

– miejscami nieco snobistyczne podejście do kwestii kompletowania garderoby (na str. 60 jest bardzo przydatna lista, pomocna przy budowaniu bazy ubraniowej, wszystko byłoby świetnie, gdyby nie punkt 9. „Markowe, klasyczne dżinsy” – rozumiem określenie dobrze dobrane, dobrze uszyte, dobrze skrojone, ale markowe? Czyli metka ma jednak znaczenie w biznesowym świecie? To by znaczyło, że w stereotypowym myśleniu o ludziach biznesu jest sporo prawdy),

– fatalne zdjęcia-kolaże, przedstawiające ubrania – człowiekowi, który to zrobił powinno się zabronić dotykania jakiejkolwiek książki przez co najmniej pięć lat! Obok pięknych fotografii, przedstawiających autorkę, kiepskiej jakości zdjęcia , na których ubrania pokazane są w wersji mikro, choć miejsca wokół jest pod dostatkiem. Tego typu książki MUSZĄ wyglądać idealnie – je się również, a często przede wszystkim, ogląda!

Podsumowując – jeśli jesteś bizneswoman w średnim wieku, metka ma dla Ciebie znaczenie, masz czas i pieniądze na dokonanie profesjonalnej analizy kolorystycznej i posiadasz dobre okulary – już powinnaś biec do księgarni po ten poradnik. W każdym innym przypadku – konkurencja w tym segmencie jest na rynku wydawniczym tak duża, że dobrze bym się zastanowiła czy rzeczywiście warto wydać pieniądze na tę akurat książkę.

Wydawca o książce:

„Dobry wizerunek” to elegancja, klasa, smak. To styl, który do ciebie pasuje, podkreśla twoje piękno i ukrywa niedoskonałości. To również wiedza o tym, czego nosić nie powinnaś, a co idealnie współgra z twoją osobowością, sylwetką, profesją i tym, kim jesteś.

Dzięki tej książce:

– odkryjesz własne kolory

– gustownie uzupełnisz swoją garderobę

– dowiesz się jak ubierać się stosownie do okazji

– wydobędziesz piękno, które w tobie tkwi

dowiesz się:

– jak zestawiać ze sobą ubrania

– jak dopasować dodatki

– jak dbać o ubrania

Małgosia Kosiak, osobista stylistka – krok po kroku poprowadzi cię po ścieżce piękna, elegancji i klasycznego smaku. A ty poczujesz się wyjątkowa i atrakcyjna, wiedząc, że to, co zakładasz wyróżnia cię i wspiera w codziennym życiu.

Mając tę wiedzę:

– wydobędziesz ze swojego wyglądu to, co najpiękniejsze

– wzrośnie twoja pewność siebie

– podkreślisz swój indywidualizm

Niech „Dobry wizerunek” wspiera cię w każdej sytuacji!

 

Autor: Małgorzata Kosiak

Tytuł: Dobry wizerunek. Twój styl na każdą okazję

Wydawca: Firmamento

Ilość stron: 348

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-65372-18-5

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *