„ekskluzywny menel” – kamil pawelski

Dość długo zastanawiałam się jak potraktować tę książkę. Gdyby spojrzeć na nią jak na poradnik… no cóż… nie dowiedziałam się z niego zbyt wiele. Jeśli jednak uznamy, że to forma autopromocji – rzecz znakomita!

Kamil Pawelski – bloger i… po prostu dobrze ubrany mężczyzna, zaprasza czytelników do świata mody męskiej. Przekonuje, że „ubieranie się jest uzupełnieniem naszego wnętrza”, a „mężczyzna nie potrzebuje szafy pełnej ciuchów”, by dobrze wyglądać. Wystarczy kilka podstawowych ubrań, by móc skompletować strój na każdą okazję.

Pawelski, jak na „menela” przystało, nie opowiada np. o strojach biznesowych, a raczej o tym co nosić w sytuacjach mniej formalnych. W książce znajdują się propozycje stylizacji pasujących do trzech stylów: smart casual (sportowa elegancja), casual (styl nieformalny) oraz street (luźny styl uliczny). Każdy element garderoby, taki jak: ramoneska, trencz, marynarka, koszula, klasyczne jeansy, spodnie chino, mokasyny czy trampki występują tu w trzech odsłonach, potwierdzając tezę o uniwersalności i „wielozadaniowości” tych ubrań.

Choć bardzo mi się podoba „menelski styl” Pawelskiego, mam świadomość że nie są to propozycje dla każdego. Trudno mi sobie wyobrazić mojego tatę, ale też niektórych kolegów w którymkolwiek z proponowanych zestawów, choć niewątpliwie publikacja ta może stać się źródłem inspiracji dla wielu, zwłaszcza młodych, mężczyzn.

„Ekskluzywny menel” napisany jest przystępnym językiem, stylem dość swobodnym. Książka jest bogato ilustrowana i tu wielki ukłon w stronę autora zdjęć Mateusza Pawelskiego – naprawdę porządna robota, dobrze zaprezentowane, wyeksponowane stroje. Teksty i fotografie stanowią tu  spójną całość.

Znacznie ciekawsza aniżeli część modowa, jest część w której Kamil Pawelski dokonuje swego rodzaju autoprezentacji poprzez opisy ulubionych miejsc, a przede wszystkim opowieści o wyznawanych przez siebie wartościach. Autor odważnie mówi o tym jak ważne są dla niego: wiara, miłość i rodzina. Podkreśla, że chce by spojrzano na niego szerzej niż tylko przez pryzmat blogera modowego. Sam o sobie pisze: „Wierzę, że jako człowiek oraz mężczyzna mam do zaoferowania więcej niż tylko rozmowy o prawidłowym doborze t-shirtów, jeansów i butów”.

Jeśli więc macie ochotę sprawdzić co jeszcze ma do zaoferowania Kamil Pawelski – ta książka jest właśnie dla Was. Jeśli jednak szukacie porządnego poradnika modowego dla mężczyzn, radzę rozejrzeć się za inną publikacją.

Wydawca o książce:

Ekskluzywny Menel, jeden z najpopularniejszych blogerów modowych w Polsce, przebojem zdobył internet, wyznaczył trendy i na dobre zmienił nasze przekonania o tym, jak powinien wyglądać i kim być współczesny mężczyzna. Znasz jego blog? Sięgnij po książkę.

W czym tkwi sekret męskiej mody? Jak dobrze wyglądać i dobrze żyć?

Autor otwiera przed czytelnikami swoją szafę i zdradza patenty na stylizacje w wersji street, casual i smart casual. Tworzy inspirujący, świeży, a jednocześnie nawiązujący do klasyki przewodnik po jego stylu. Stylu, który odnosi się nie tylko do sposobu, w jaki się ubieramy, ale także tego, gdzie bywamy i jak… myślimy.

Menelska moda.
Menelskie miejsca.
Menelskie myśli.

„Obok niego nie da się przejść obojętnie, bo ma styl i charakter!  Ekskluzywny Menel  jest stuprocentowym mężczyzną, co doskonale pokazuje w swoich stylizacjach. Jako jedna z pierwszych zauważyłam Kamila  w polskiej blogosferze. Z tym większą przyjemnością polecam  jego książkę, która dla wielu (nie tylko panów) będzie wspaniałą inspiracją.”
Dorota Wróblewska, krytyk mody

Tytuł: Ekskluzywny menel

Autor: Kamil Pawelski

Wydawca: Wydawnictwo Pascal

Rok wydania: 2015

Oprawa: twarda

Ilość stron: 272

ISBN: 978-83-7642-587-0

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *