#modneczytanie 5

Tym razem #modneczytanie w odsłonie militarnej. Inspiracją stała się książka „Żółte ptaki” Kevina Powersa. To opowieść o młodym mężczyźnie, właściwie chłopcu, który zaciąga się w szeregi amerykańskiej armii i wyrusza na front. Gdy wraca domu, do tak zwanej normalności, okazuje się, że dla niego normalność już nie istnieje.

W tej odsłonie cyklu #modneczytanie postawiłam na styl militarny. Główną rolę gra tu cienki, ściągnięty paskiem, płaszcz khaki z fantazyjnym kołnierzem. Do tego czarny, prosty top i czarne spornie rurki.

By całość nie wydawała się zbyt „ciężka”, zamiast wojskowych lub motocyklowych butów, wybrałam klasyczne czarne, skórzane czółenka. Jeśli jednak nie czujecie się zbyt pewnie w butach na obcasie, proponuję zastąpić je balerinami.

Okrągłą torebkę znacie już z wpisu #modneczytanie 4. Myślę, że po kilku tygodniach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych moich tegorocznych zakupów – zestawiam ją ze spodniami, spódnicami, sukienkami, a w wersji „kuferek” sprawdziła się także w przypadku stylizacji weselnej.

Jeśli chodzi o biżuterię, ograniczyłam się jedynie do kolczyków. Podłużne, oplecione drutem, w kolorze khaki, doskonale uzupełniły dzisiejszy look. To niewiele, ale wiecie już, że w przypadku biżuterii hołduję zasadzie „mniej znaczy więcej”. Do tego okulary przeciwsłoneczne i gotowe!

Miejsce, w którym zrealizowaliśmy sesję, nie jest przypadkowe. To stare magazyny wojskowe, tzw. Węglówka w Białymstoku. Charakterystyczna architektura i niepowtarzalny klimat, bo dziś to miejsce, gdzie organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalne. My kulturalnie wykorzystaliśmy tę przestrzeń do promocji czytelnictwa 😉

 

płaszcz (Pimkie), top (Vila), spodnie (Orsay), czółenka (5th Avenue/Deichmann), okulary (Mohito),

kolczyki, torebka (Fashion Bags) – wygrzebane z czeluści szafy własnej

 

 

 

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *