tatry: centrum edukacji przyrodniczej tatrzańskiego parku narodowego – propozycja na deszczowy dzień w zakopanem

Nie zawsze świeci słońce, nie zawsze warunki atmosferyczne pozwalają na wyjście w góry, a jeśli jesteście niezbyt wytrawnymi wędrowcami, tym bardziej zdrowy rozsądek nakazuje nie narażać życia i zdrowia własnego oraz koleżanek i kolegów z TOPR-u, i znaleźć sobie w takim dniu inne zajęcie. Moja propozycja to Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

To znakomity pomysł, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Edukacyjny spacer po centrum zajmuje około godziny. Przewodnikiem jest… lektor, „prowadzący” grupę przez kolejne pomieszczenia.

W trakcie spaceru można dowiedzieć się jak powstały Tatry, jaka roślinność i zwierzęta występują w poszczególnych ich partiach, poznać najwyższe szczyty oraz przyswoić sobie zasady poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym i zachowania się w jego granicach, a także zrozumieć jaki wpływ ma człowiek na tatrzański ekosystem.

Zwiedzający mają okazję zobaczyć największą w Polsce makietę Tatr, dioramy czyli realistyczne obrazy górskiej łąki czy lasu, zwiedzić „jaskinię”, obejrzeć film 3D oraz krótkie filmiki przedstawiające „spotkanie z człowiekiem” z perspektywy górskich zwierząt.

Dzieciaki zachwyci sala odkryć – multimedialny pokój, z mnóstwem gier, filmów i zabaw, mających przede wszystkim wartość edukacyjną.

Adres: ul. Tytusa Chałubińskiego 42A, Zakopane

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego
Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *