warto zajrzeć – kwiecień 2016

Kolejna porcja informacji na temat ciekawych miejsc w sieci, wartych odwiedzenia.

1_hpbaHEALTHY PLAN BY ANN  –  blog Anny Lewandowskiej, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Znajdziecie tam wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, przepisy, propozycje ćwiczeń, a także porcję motywacji.

 

 

2_what_anna_wearsWHAT ANNA WEARS – niezwykłe, pełne pasji miejsce. Autorką bloga jest Anna Skura – podróżniczka i biegaczka, obdarzona niebanalnym gustem, wyczuciem stylu i niespotykanym optymizmem. Ta dziewczyna to najlepszy dowód na to, że marzenia się spełniają. Na blogu znajdziecie m. in. modowe stylizacje, propozycje ćwiczeń, relacje z podróży czy przepisy na smaczne i zdrowe potrawy. Po prostu musicie tu zajrzeć!

 

3_MY_LITTLE_WHITE_HOMEMY LITTLE WHITE HOME – jak powszechnie wiadomo – uwielbiam piękne wnętrza, urządzone ze smakiem (choć sama wciąż nie mogę się zmobilizować do generalnego remontu mojej przestrzeni życiowej). Może dlatego chętnie odwiedzam blogi wnętrzarskie – miejsca niesamowicie inspirujące, których autorzy/autorki często jedynie przy pomocy własnej kreatywności i niewielkim kosztem wyczarowują piękne przedmioty, a nijakie wnętrza zamieniają w gustowne, eleganckie lub bajkowe przestrzenie. Autorka bloga My Little White Home ma na imię Joanna i gospodaruje na 53 metrach kwadratowych warszawskiego mieszkania. Dzieli je z mężem i trojgiem dzieci. Urządzanie wnętrz to jej pasja, a przy takiej gromadce ważne jest nie tylko to, żeby było ładnie i przytulnie, ale też funkcjonalnie. Joanna dzieli się z czytelnikami nie tylko pomysłami na upiększanie mieszkania, ale też pozwala im w pewien sposób uczestniczyć w życiu własnej rodziny. Ze zdjęć spoglądają na nas twarze roześmianych chłopców lub 12-letniej Weroniki, która zdawała w tym roku egzamin szóstoklasisty. I to chyba jest to, co sprawia, że wraca się na tego bloga – jego autorka jest jak dziewczyna z sąsiedztwa. Jest żoną, matką, kobietą pracującą, ciepłą, uśmiechniętą istotą, zwyczajną, a jednak niezwykłą.

4_volantificationVOLANTIFICATION – kochane kobietki – oto blog, który musicie odwiedzić. Dlaczego? A choćby po to, żeby poznać męski punkt widzenia, bo taki właśnie prezentuje autor bloga, Michał Szatiło. Znajdziecie tam teksty dotyczące kariery i pieniędzy, ale nas – płeć piękną – dużo bardziej interesuje, co też do powiedzenia ma Volant (pseudonim pana Michała) na temat związków i uczuć. A ma do powiedzenia całkiem sporo, całkiem interesujących rzeczy. To prawda – bywa bezpośredni, a nawet dość brutalny, ale sprawia wrażenie szczerego człowieka i tą szczerością (nieważne – prawdziwą czy udawaną) kupił mnie jako czytelnika. Gdyby ktoś miał ochotę poczytać Volanta w papierze – jest taka możliwość. Michał Szatiło to autor dwóch książek: „Piąty poziom” i „Sexcatcher”. Dla mnie Volantification to (póki co) odkrycie tego roku. Polecam!

5_20_metrow_kwadratowych_lukasza20m2  – wolę czytać, aniżeli oglądać, ale jeśli już coś mnie przyciąga do serwisu You Tube to postać Łukasza Jakóbiaka. Ten chłopak rozbraja mnie swoją pozytywną energią, uporem i wiarą w marzenia. Kiedy patrzy się na niego, nie sposób się nie uśmiechnąć. Jeśli jest w tym kraju ktoś, kto jeszcze nie widział programu Łukasza, to informuję, że formuła jest bardzo prosta. Łukasz zaprasza do swojej kawalerki ludzi znanych, lubianych, wartościowych, pełnych pasji i rozmawia z nimi. Pojawiają się piosenkarze, aktorzy, politycy, celebry ci, mówcy motywacyjni… To chyba jedyny internetowy talk-show w Polsce, w którym pojawił się prezydent tego kraju. Jeżeli przeżywacie właśnie chwile zwątpienia, spójrzcie na Jakóbiaka – to chodząca motywacja.

foto główne: unsplash.com

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *