warto zajrzeć kwiecień/maj 2017

Wiosna w końcu dała o sobie znać – wokół coraz bardziej zielono, temperatury coraz wyższe, a słońce już zdążyło opalić pierwsze nosy. Prawdę powiedziawszy, nie są to wymarzone warunki do buszowania w sieci – wolę spędzać czas na świeżym powietrzu: spacerując, biegając, czytając lub spotykając się z przyjaciółmi, ale kiedy zapowiadany słoneczny weekend, zmienia się w chłodny wybryk pogody, dobrze jest wiedzieć, gdzie warto zajrzeć.

0_zorganizowaniZORGANIZOWANI świetne miejsce, stworzone przez małżeństwo – Dawida i Kingę. Znajdziecie tu mnóstwo tekstów, poświęconych m. in. pracy, motywacji, finansom czy podróżom. Blog głównie do czytania, rzadziej do oglądania 😉 Jeśli jesteście ciekawi: „Dlaczego wakacje wychodzą drożej niż się spodziewałeś?”, „Jak pozbyć się złych nawyków?”, „Jak zadbać o swoje finanse?” i „O czym nie zapomnieć idąc na urlop?” – ta strona jest właśnie dla Was. Przyjemna i całkiem praktyczna lektura na deszczowe wieczory.

MACADEMIAN GIRL1_macademian_girl naprawdę długo broniłam się przed poleceniem tego bloga. Jego wygląd to zupełnie nie moja bajka, a i stylizacje Tamary są dla mnie zbyt odważne, ale… Autorka ma lekkie pióro, porusza głównie przyjemne tematy, jak: moda, uroda i szeroko pojmowany styl życia. Jest sporo tekstów poradnikowych, analizy stylu gwiazd, zdarzają się posty motywujące do działania, a stylizacje, które wydawały mi się niegdyś nieco przerysowane, z czasem zaczęłam postrzegać jako inspirujące – dzięki nim mnóstwo, zwłaszcza młodych dziewcząt, oswaja kolor, pozwala sobie na odrobinę szaleństwa i nie boi się wyróżnić z szarego tłumu.

Poza tym należy się Tamarze szacunek za to, że umiała znaleźć na siebie pomysł, stworzyła spójny, oryginalny wizerunek i jest konsekwentna w swoich działaniach. Tak więc solidną dawkę koloru w postaci strony Macademian Girl na wiosnę polecam.

2_patinessPATINESSkolejna propozycja dla fanów mody, nieco w opozycji do Macademian Girl. Autorka – Patrycja Rychlik – prezentuje głównie własne stylizacje. Nie znajdziemy tu kolorystycznego szaleństwa, ale miłośniczki klasycznej elegancji będą zachwycone. Dominują proste formy i stonowane barwy. Żakiety, koszule, spodnie cygaretki, garnitury, buty na płaskiej podeszwie zdają się stanowić podstawę garderoby Patrycji. Jest szykownie i z klasą. Zajrzyjcie koniecznie.

3_motywacja_blog_plMOTYWACJA-BLOG.PL  cóż… zaiste ciekawe zjawisko.  Sam autor określa ten blog jako motywacyjno-lifestylowy. Trudno mi orzec ile w tym „lajfstajlu”, a ile motywacji, ale bawię się znakomicie czytając te teksty. Bywa wesoło, bywa brutalnie, ale niemal zawsze po lekturze rodzi się w głowie jakaś refleksja na temat współczesnego świata i relacji międzyludzkich.  Tytuły postów mogą zaskakiwać, np. „Tak, twój tyłek ma znaczenie”, „Rzuć się z mostu” czy „Siedź na dupie i nie rób nic”, autor nie gardzi też wulgaryzmami, więc jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwym człowiekiem, omiń tę stronę szerokim łukiem. Jeśli jednak masz trochę dystansu do świata i chwilę na lekturę – zerknij. Nie musisz się zgadzać z postawionymi tezami, już samo spojrzenie na świat z innej perspektywy bywa interesującym doświadczeniem.

5_life_in_20_kgLIFE IN 20 KG pora na wisienkę na torcie tego zestawienia – mój numer 1, czyli podróżniczy blog Martyny Skury. Takiej kondensacji pozytywnej energii, uporu w dążeniu do realizacji marzeń, wiary w dobro i drugiego człowieka nie widziałam już dawno. I nie pamiętam kiedy ostatnio dostałam tak porządnego, pozytywnego kopa. Życie Martyny kreci się wokół podróży i nurkowania – temu poświęconych jest większość tekstów na „Life in 20 kg”, ale znajdziemy w nich też sporo refleksji. To nie jest bajkowa opowieść o tym, „jak mi się cudownie żyje”, to zapis zachwytów i rozczarowań, cudownych spotkań i prawnych absurdów, z jakimi przyszło jej się mierzyć, będąc w drodze. Fantastyczna rzecz – po prostu MUSICIE TUTAJ ZAJRZEĆ!

Posty o podobnej tematyce:

2 comments

  • Dziękujemy za polecenie! 🙂
    Przy okazji poznałem kilka innych ciekawych blogów 🙂 Dzięki!

    • To ja dziękuję za sporą dawkę przyjemnej lektury i pozdrawiam ciepło 🙂

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *