warto zajrzeć listopad/grudzień 2016

Za oknem coraz częściej szaro i mokro. Dopadło mnie zniechęcenie totalne. Mam wrażenie, że mój umysł pracuje na zwolnionych obrotach, jakby usilnie próbował zapaść w sen zimowy. Miał być herbaciany odwyk, tymczasem przygotowuję coraz większe ilości czarnej herbaty z miodem, coraz częściej opatulam się kocem i naciągam na stopy wełniane, góralskie skarpety. Trudno mi się skupić na dłuższym tekście, dlatego częściej oglądam filmy i czytam krótkie artykuły lub posty. Gdzie zaglądam ostatnio? Sprawdźcie!

1_cajmelCAJMEL Tak, prawdopodobnie jestem zupełnie nieżyciowa i słabo zorientowana w temacie blogerek modowych, bo tego bloga odkryłam kilka tygodni temu. Próbowałam nawet dowiedzieć się kim jest autorka – Karolina Ościk, ale w zakładce About wyświetla mi się co najwyżej adres mailowy. Skupmy się więc na treści – jeśli chcecie sobie poczytać, to nie jest miejsce dla Was, tu się ogląda. Co się ogląda? Ano zdjęcia z propozycjami stylizacji. Wiem, że niektórym ambitnym w tym momencie zapali się lampka w głowie („Ale jak to nie ma czego poczytać?!”), rzecz w tym, że jesienno-zimową porą, gdy zasypiam po przeczytaniu strony formatu B5, to całkiem przyjemna rozrywka. Poza tym Karolina ma naprawdę ciekawe pomysły, a ciuchy, które prezentuje, często sama miałabym ochotę założyć. Tak więc, szukającym modowych inspiracji, polecam.

2_zadbana_zawodowoZADBANA ZAWODOWO Pozostajemy w tematyce moda&life style, choć tym razem jest to propozycja dla tych, którzy wolą czytać, aniżeli patrzeć. Autorką bloga jest Natalia Gorzołka – projektantka i copywritera. Jeśli zastanawiacie się: jak spakować się na weekend,  jakie rzeczy warto przerobić u krawcowej czy jak przemycić elementy letniej garderoby do jesiennych stylizacji, ten blog jest dla Was. Sporo tu praktycznych porad i wskazówek, a ostatnio pojawił się nawet poradnik typu DIY w wersji wideo. Zajrzyjcie, ja z pewnością będę śledzić dalsze poczynania Natalii.

3_dec_and_decDEC&DEC ZA HORYZONT I Z POWROTEM – Dość już tych fatałaszków, pora na miejsce dla tych, którzy podróżują lub z jakiegoś (obecnie niezrozumiałego dla mnie) powodu, o podróżach jedynie marzą. Szara podłość zaokienna sprawia, że chętnie zanurzam się w opowieściach o miejscach, w których jeszcze mnie nie było. A warto wiedzieć, że Sylwia i Arek, potrafią zaprosić w miejsca magiczne, często takie, o których odwiedzeniu nigdy wcześniej bym nawet nie pomyślała, jak np. Rumunia czy Słowenia. Co ważne – to się dobrze czyta, tak, jakby słuchało się koleżanki z sąsiedztwa, która z pasją opowiada o swoim hobby. Oni serio kochają podróże. Poza tym mieszkają w  Białymstoku i jestem niemal pewna, że widziałam ich w autobusie linii nr 21 😉 Krótko mówiąc – ten punkt na jesienno-zimowej liście miejsc, do których warto zajrzeć, jest obowiązkowy.

4_jak_oszczedzac_pieniadzeJAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE? – Na podróże trzeba jakoś zarobić albo… zaoszczędzić. Jak to zrobić, podpowie Michał Szafrański. To nie teoretyk, ale praktyk. Michał operuje konkretnymi liczbami, a zapisując się na newsletter dostaniecie od niego darmowe arkusze Excel, pozwalające policzyć rzeczywiste przychody i wydatki. Przyznam szczerze – szokujące doświadczenie dla kogoś, kto do tej pory dość lekko podchodził do kwestii pieniędzy. Nie przerażajcie się widokiem pierwszej strony bloga – ja nie rozumiem o czym Michał pisze w połowie tekstów, ale dla takich jak ja jest zakładka O BLOGU, gdzie pod krótką prezentacją osoby Michała znajdziecie odnośnik do powitania, a tam do tekstów uczących podstaw oszczędzania, czyli cyklu „Zaplanuj budżet domowy”. Aha! I dajcie sobie trochę czasu – oszczędzanie wymaga edukacji i silnej woli.

5_po_sukces_na_szpilkachPO SUKCES NA SZPILKACH  – Dziewczyny, to porcja motywacji dla Was. Bloga prowadzi młoda, sympatyczna, wiecznie uśmiechnięta Kasia Głąb. Treść podzielona jest na trzy główne kategorie: SUKCES, BIZNES oraz INSPIRACJE. To miejsce, gdzie „coś dla siebie” znajdą kobiety chcące się rozwijać, działać, poznawać nowe rzeczy. Jak poprawnie formułować swoje cele, jak radzić sobie z krytyką, jak przekonać bliskich, że praca na własny rachunek ma sens czy jak przetrwać sezon ogórkowy w biznesie – o tym wszystkim pisze Kasia. Jeśli więc potrzebujecie energetycznego kopa – zajrzyjcie koniecznie.

 

Foto główne:unsplash.com

 

 

 

One comment

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *