warto zajrzeć luty/marzec 2017

Początek roku był tak intensywny, że nie miałam czasu na szperanie w sieci, dlatego zaniedbałam nieco cykl „Warto zajrzeć”. Edycję 2017 zaczynamy więc z poślizgiem.

1_tu_dorota_sokołowskaTU DOROTA SOKOŁOWSKA Mój niekwestionowany numer jeden na liście lutowo-marcowej. Zakochałam się w tym miejscu, gdy tylko je zobaczyłam – z taką samą łatwością, z jaką tysiące ludzi, zakochało się w głosie autorki tej strony, dziennikarki Polskiego Radia Białystok, Doroty Sokołowskiej.

Po raz kolejny, tym razem nie w eterze, Dorota stworzyła przestrzeń magiczną. Zapewne dlatego, że o świecie potrafi opowiadać z niezwykłą wrażliwością, czule, szczerze, poetycko…  Pisze o radiu, książkach, ludziach, miejscach… pisze o życiu. Notuje swoje obserwacje, słowem skłania do refleksji… delikatnie, ostrożnie, nienachalnie.

Balsam dla duszy – musicie tam zajrzeć.

2_extrasmallEXTRASMALL Blog, stworzony przez filigranową Mary Em, głównie z myślą o innych niedużych kobietach, ale ja z moimi 167 cm wzrostu  czuję się tam doskonale. Autorka pisze o takich rzeczach jak: moda, uroda, wnętrza czy odżywianie.

Prawdę powiedziawszy, zanim trafiłam na bloga, obserwowałam jej profil na Instagramie – ujęła mnie swoim wyczuciem stylu. Okazało się też, że bardzo przyjemnie pisze o sprawach, które nas – kobiety – potrafią zaabsorbować. Kulinarne przepisy, sposoby na szczupłą sylwetkę, informacje jak stworzyć spójną garderobę czy jak uniknąć popołudniowego zmęczenia – o tym wszystkim przeczytacie na extrasmall.pl – polecam!

3_pani_swojego_czasuPANI SWOJEGO CZASU – Pani Swojego Czasu to marka i biznes, ale ja nie zamierzam namawiać do kupowania czegokolwiek. Chciałabym jednak, żebyście w wolnej chwili odwiedzili bloga PSC. To naprawdę przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie porcję motywacji i wskazówki jak zapanować nad czasem.

Autorka bloga – Ola – bezlitośnie wskazuje błędy najczęściej popełniane przez niezorganizowanych i wiecznie zabieganych, radzi jak ustalać cele i je realizować, dzieli się zasadami, których stosowanie pomaga zaoszczędzić czas.

Jeśli więc szukacie wsparcia w walce o lepszą organizację Waszego czasu i życia – zajrzyjcie koniecznie.

4_niestatystyczny_plNIESTATYSTYCZNY.PL – kojarzycie facbookowy profil „Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki”? Ma ponad 310 tys. polubień i – jak się okazuje – również swoją stronę internetową. Znajdziecie tam wszystko to, co może interesować książkoholika i miłośnika literatury – ciekawostki, konkursy, zapowiedzi, informacje o ekranizacjach, a także wywiady z autorami. Krótko mówiąc – warto zajrzeć, żeby zorientować się co w książkach i tuż obok piszczy.

5_wojażerWOJAŻERjak pisze sam autor, Marcin Wesołowski, to blog o podróżach i życiu, a może o bardzo życiowym podejściu do podróży… To kopalnia naprawdę świetnych tekstów i nie mówię tu tylko o praktycznym aspekcie, choć rzeczywiście dział „Przewodniki” zawiera mnóstwo cennych informacji. Marcin pisze też reportaże i felietony, w których można się zaczytać. Jeśli więc macie wolny wieczór – dajcie się porwać. Kto wie, być może Wojażer uaktywni Wasz gen podróżnika 😉

Foto główne: unsplash.com 

2 comments

  • Dzięki 🙂 Mam nadzieję, że każdy znajdzie u mnie coś dla siebie, i że koniecznie zapragnie podróży! 🙂

    • Śmiem podejrzewać, że nie ma innej opcji – Twoja strona jest po prostu świetna, wystarczy wpaść na nią (przypadkiem – jak ja lub celowo) i już wiadomo, że człowiek zostanie na dłużej 🙂 Pozdrawiam ciepło 🙂

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *