warto zajrzeć – maj/czerwiec 2016

Zapraszam na majowo-czerwcowy przegląd ciekawych miejsc w sieci.

1_fashionmuggingFASHION MUGGING – Lifestylowy blog dla kobiet, którym bliskie są określenia „prostota” i „elegancja”. Prowadzi  go młoda dziewczyna, studentka stomatologii , Jessica. Jak sama mówi, przy wyborze stroju stawia na użyteczność i uniwersalność. Minimalistki będą zachwycone jej stylem, ale nie tylko tematy modowe poruszane są na fashionmugging.com.

Jest tam np. zakładka BEAUTY, w której czytelniczki znajdą informacje dotyczące makijażu czy też polecane przez autorkę kosmetyki. Kategoria AT THE MOMENT to miejsce, gdzie Jessica mówi o swoich fascynacjach oraz gromadzi inspiracje np. w postaci kolaży instagramowych zdjęć (choć przeznaczenia tej zakładki do końca nie rozumiem, ponieważ istnieje także inna – INSPIRATION). Jako fanka pięknych wnętrz żałuję, że nieco zbyt skromna i zaniedbana jest zakładka INTERIORS, ale miejmy nadzieję, że coś się w tej materii zmieni. Znajdziemy też kadry z podróży oraz propozycje stylizacji, zgromadzone w kategorii  WHAT I’D WEAR.

Podsumowując – układ tego bloga nie jest dla mnie do końca zrozumiały, ale modowe propozycje autorstwa Jess sprawiają, że na drobne niedogodności łatwo przymknąć oko. Polecam.

2_zaczarowana_codziennoscZACZAROWANA CODZIENNOŚĆ – Blog dziewczyny z Podlasia, mieszkającej w Brukseli, autorki dwóch książek – Agnieszki Korzeniewskiej. Zaczarowana Codzienność to miejsce, gdzie małe sprawy przeplatają się z wielkimi, gdzie odnajdziemy codzienne radości i troski, a przede wszystkim gdzie czeka na nas mnóstwo pozytywnej energii.

Autorka dzieli się z czytelnikami swoją filozofią życia, uczy celebrowania codzienności, czerpania z niej pełnymi garściami. Nie jest przy tym patetyczna czy zarozumiała, wręcz przeciwnie – jest jak życzliwa dziewczyna z sąsiedztwa, która dzieli się z innymi tym, co jest dla niej ważne, pozwala zajrzeć na chwilę do swojego świata, zaprasza na wspólny spacer uliczkami Brukseli lub po Podlasiu. Zajrzyjcie w wolnym czasie, by naładować akumulatory.

3_bajkowe_wnętrzaBAJKOWE WNĘTRZA  – ten blog to moje ostatnie odkrycie. Zakochałam się w nim od… pierwszego kliknięcia. Magiczne miejsce, istny raj dla miłośników pięknych wnętrz. Prezentowane przestrzenie pogrupowane zostały według stylów, więc łatwiej jest znaleźć dokładnie to, co nas interesuje. Kopalnia inspiracji! Jest też odnośnik do sklepu, gdzie można zaopatrzyć się w różnego rodzaju domowe dekoracje. Polecam, zwłaszcza jeśli ktoś planuje urządzenie wnętrza w stylu prowansalskim (mnie urzekły… donice).

4_los_wiaherosLOS WIAHEROS – tego bloga powinni odwiedzić wszyscy ci, którzy podróżują, planują swoją wymarzoną podróż lub marzą, by kiedyś podróżować. Blog powstał w 2005 roku i początkowo nie przypominał bloga, a raczej relacje z podróży – o czym wspominają sami autorzy – Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik. Sam blog jest niezwykle praktyczny, skonstruowany tak, by odwiedzający mogli bez problemu znaleźć informacje, dotyczące konkretnego miejsca. Są opisy wypraw, zdjęcia i materiały wideo. Jest też sekcja tematów praktycznych jak np. „Internet w podróży”, „testy sprzętów i gadżetów” czy „pieniądze w podróży”. Polecam bardzo!

5_kwestia_smakuKWESTIA SMAKU – jestem raczej kiepska w gotowaniu, ale jest takie miejsce w sieci, które mogę spokojnie polecić nawet kulinarnym beztalenciom – Kwestia Smaku. Mnóstwo ciekawych przepisów, zarówno tych prostych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Nieważne czy jesteś rasowym mięsożercą czy weganinem, kochasz owoce morza, warzywa czy ryby  – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce (u góry strony), znalezienie odpowiedniej kulinarnej propozycji jest banalnie proste. Do tego przejrzysty układ graficzny i piękne zdjęcia. Powinien tu zajrzeć każdy, kto posiada w domu garnek lub patelnię 😉

 

 

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *