warto zajrzeć – marzec 2016

Postanowiłam kontynuować cykl „Warto zajrzeć”. Od czasu do czasu przygotuję Wam krótką listę ciekawych blogów i stron internetowych. Postaram się o różnorodność tematyczną, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

1_gapie_na_mapeGAPIĘ NA MAPĘ – blog podróżniczy, prowadzony przez dwoje sympatycznych, pełnych pasji i energii młodych ludzi – Paulę i Maćka. Znajdziecie tam mnóstwo cudownych zdjęć, relacje z kolejnych wyjazdów i garść praktycznych wskazówek, przydatnych podczas podróży w poszczególne części świata. A jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto podróżować, po odwiedzeniu bloga „Gapię na mapę” nie będziecie już mieć żadnych wątpliwości.

 

2_shiny_sylSHINY SYL – lifestylowy blog o modzie, którego autorką jest Sylwia Zaręba-Gierz. Shiny Syl to przede wszystkim masa stylizacji – ciekawych, oryginalnych, niebanalnych. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno grzeczne dziewczynki, jak i te lubiące okrasić codzienność odrobiną szaleństwa. Oprócz tego są porady – z czym zestawić konkretną część garderoby, jak np. ołówkowa spódnica czy szary płaszcz, jak konserwować obuwie i odzież. Są też zagadnienia, związane z urodą, prowadzeniem bloga i… ślubem. Jest też zakładka dotycząca wnętrz, ale prawdę powiedziawszy to zaledwie ułamek zawartości boga. Podsumowując – polecam bardzo!

 

 

3_d_jak_designD JAK DESIGN – blog wnętrzarski, prowadzony przez, kochającą piękno i prostotę, Agatę. To przede wszystkim zdjęcia przepięknych, stylowych wnętrz, masa inspiracji i ciekawych pomysłów na aranżacje. Dominuje warstwa fotograficzna, słowo jest jedynie dodatkiem. Warto zajrzeć.

 

 

4_wielki_bukWIELKI BUK  – Jeśli macie apetyt na czytanie, ale mało czasu i wolicie nie ryzykować trafienia na beznadziejną lekturę, powinniście zacząć… czytać recenzje. Najlepiej te na blogach. Blogów czytelniczych jest naprawdę sporo, więc jest w czym wybierać. Ja polecam wam Wielkiego Buka. Co ciekawe, wcale nie ze względu na recenzowane książki – autorka bloga wybiera zazwyczaj zupełnie inne lektury niż ja. Wielki Buk to dzieło Olgi – niezwykle ciepłej, uroczej, sympatycznej, pozytywnie zakręconej dziewczyny i to właśnie jej postać przyciąga mnie na Wielkiego Buka. Mój podziw budzi też częstotliwość, z jaką pojawiają się wpisy – musiałabym chyba zajmować się tylko czytaniem, chcąc publikować książkowe posty tak często. Od pewnego czasu Olgę możecie też oglądać – prowadzi vloga. Zajrzyjcie – polecam!

 

5_bialystok_z_drewnaBIAŁYSTOK Z DREWNA – tym razem postanowiłam do mojej listy stron do polecenia dodać akcent lokalny. „Białystok z drewna” to projekt,  mający przybliżyć mieszkańcom historię ich miasta i zwrócić uwagę na stare, drewniane domy, coraz częściej znikające z miejskiej przestrzeni. Szczególnie polecam zakładkę „Opowieści”, gdzie znajdziecie cudowne wspomnienia starego Białegostoku.

 

foto główne: unsplash.com

One comment

  • Właśnie dziś przeglądając instagram trafiłam na bardzo inspirujące zdjęcie i tak dotarłam na blog Shiny Syl! Jeszcze nie rozgościłam się na stronie Sylwii na dobre, ale czuję, że będę ją często odwiedzać 🙂 Reszty blogów nie kojarzę aczkolwiek będę miała co nadrabiać w wolnym czasie 🙂

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *