warto zajrzeć wrzesień/październik 2016

Czy nam się to podoba, czy też nie – zbliża się jesień. Dni są coraz krótsze, wieczory wydłużają się codziennie podstępnie. Coraz częściej spoglądam w kierunku szafy z jesienną garderobą, coraz częściej przygotowuję sobie czarną herbatę z miodem i coraz rzadziej wychodzę wieczorami z domu. Jestem stworzeniem ciepłolubnym, więc barykaduję się w czterech ścianach, uzbrojona w koc, książkę, ciepłe skarpetki i wspomnianą herbatę. A kiedy mam ochotę na przerwę w lekturze, szukam „ciepłego” filmu lub… buszuję w sieci. Zobaczcie, gdzie warto zajrzeć tej jesieni…

1_interiors_designINTERIORS DESIGN – coś dla miłośników pięknych wnętrz. Znajdziecie tu mnóstwo inspiracji, porad i praktycznych wskazówek. Jak zaaranżować ogród za połowę ceny? Jak stworzyć łazienkę w stylu zen? Gdzie wybrać się na Walentynki? Na wszystkie te pytania odpowiedzi udzieli Wam Ula Michalak – założycielka Interiors Design. Bardzo mi przypadła do gustu kategoria DIY – kolejny dowód na to, że nie potrzeba nie wiadomo jakich środków finansowych, a wystarczy odrobina chęci, by zmienić przestrzeń wokół nas.

 

3_simpliciteSIMPLICITE – moja fascynacja minimalizmem nie przemija. Wręcz przeciwnie – wciąż znajduję kolejne potwierdzenia tezy, że „mniej znaczy więcej”, że w życiu liczy się przede wszystkim jakość, a poczucie szczęścia niewiele ma wspólnego z posiadaniem rzeczy materialnych. Szukając artykułów dotyczących minimalizmu, trafiłam na blog Simplicite, prowadzony przez prawnika i rzecznika patentowego, a także zagorzałą fankę idei minimalizmu, Katarzynę Kędzierską.

Teksty pogrupowane są w kilku kategoriach. Znajdziecie tam posty dotyczące podróży, wnętrz, praktycznego minimalizmu czy niezwykle ciekawego projektu „Szafa minimalistki”. Ja najchętniej zaglądam do zakładki Quality life, gdzie znajdują się teksty typu „Jak przestać się martwić?”, „O nawykach” czy „Jak się motywować?”. Blog nie tylko do oglądania, ale też – a może przede wszystkim – do czytania. Polecam!

4_design_your_lifeDESIGN YOUR LIFEdo zaprojektowania swojego życia zachęca Alina Szklarska, z wykształcenia architekt wnętrz, kobieta wielu talentów – pisze, fotografuje, projektuje i wykonuje autorską biżuterię. Design Your Life to taki troszkę kociołek, w którym autorka zgromadziła wszystko to, co ją inspiruje i pomaga w organizowaniu codziennego życia.

Kategorii jest sporo (m. in. wnętrza, organizacja, fotografia, podróże, kuchnia czy kultura) więc nie będę opisywać wszystkich. Do moich ulubionych należą: lifestyle oraz organizacja, gdzie znajdziecie sporo praktycznych rad i wskazówek, jak np. skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy, jak wyznaczać sobie cele i później je realizować czy dobre nawyki i eko-zwyczaje na co dzień.

Alina regularnie przygotowuje i udostępnia także planery do wydrukowania na kolejny miesiąc – sama korzystam i bardzo sobie chwalę. Warto zajrzeć.

5_proste_jest_pieknePROSTE JEST PIĘKNE – to, jak głosi napis, „blog o minimalizmie w każdej dziedzinie życia” i moje najnowsze blogowe odkrycie.

Teksty zgromadzone są w kilku strefach, jest tam  m. in. strefa kuchni, strefa ciała i strefa ducha. Moja ulubiona to jednak strefa szafy. Autorka bloga, Kasia kompletuje swoją garderobę według zasady KGKD, czyli każda góra pasuje do każdego dołu. System banalnie prosty, a jakże ułatwiający życie.

Poza tym Kasia po prostu fajnie pisze – lekko i zabawnie, stworzyła swój własny, charakterystyczny styl. Czytam jej teksty z przyjemnością i delikatnym uśmiechem na twarzy.

2_neonowa_strzalaNEONOWA STRZAŁA – blog, prowadzony przez Aleksandrę Szymańską. Miejsce dla tych, którzy szukają modowych inspiracji. Stylizacje prezentowane przez Olę to co prawda, w większości przypadków, nie moja bajka, ale lubię ich niebanalność i nieoczywistość.  Poza tym niemal w każdym zestawie znajduję element, który chętnie włączyłabym do swojej szafy.  Zajrzyjcie koniecznie – warto!

2 comments

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *