„15 tajemnic zarządzania czasem” – kevin kruse

Poradnik nie tylko dla biznesmenów. Jeśli zastanawiacie się, jak przestać marnotrawić drogocenny czas i zwiększyć swoją produktywność, ta książka jest właśnie dla Was.

Choć napisano już tysiące poradników o tym, jak zyskać więcej czasu, mój sceptycyzm w kwestii skuteczności takich porad, wciąż jest wielki. Każdy z nas pracuje inaczej, dlatego nie wierzę w uniwersalne, złote recepty na idealnie zorganizowany dzień, tydzień czy rok. Niemniej jednak, muszę przyznać, że „15 tajemnic zarządzania czasem” to jeden z najlepszych tego typu poradników, jaki miałam okazję przeczytać. Kilkanaście prostych reguł i nawyków, wybranych i opisanych w oparciu o wyniki badań, jakie Kevin Kruse przeprowadził wśród grona profesjonalistów w swojej dziedzinie: miliarderów, olimpijczyków, przedsiębiorców i wzorowych studentów, to swego rodzaju zbiór drogowskazów, spośród których warto wybrać te, pasujące do naszego stylu pracy i życia.

Kruse daje konkretne wskazówki, np. zachęca do stosowania kalendarza zamiast list „Do zrobienia” i znalezienia w życiu równowagi między pracą a wypoczynkiem, podpowiada jak walczyć z trwonieniem czasu w ciągu dnia, jak uporządkować zawartość swojej skrzynki mailowej, zorganizować spotkanie i jak mówić „nie” w sytuacjach, gdy nie chcemy powiedzieć „tak”.

Poradnik został wzbogacony o wypowiedzi tzw. „ludzi sukcesu”, którzy zdradzają swoje tajemnice, dotyczące organizacji dnia pracy i kontaktów z innymi ludźmi.

Wiem, że jestem w tym do bólu nudna, ale przypomnę, że sztuka korzystania z tego typu książek, nie polega na ślepym kopiowaniu wszystkich pomysłów, a na wyborze tego, co możemy i chcemy zastosować we własnym życiu, na wypracowaniu własnej metody radzenia sobie z problemem. Tak więc – czytajmy z głową!

Wydawca o książce:

Każdy z nas ma jednakową ilość czasu na dobę: 1440 minut. Ani więcej, ani mniej. Nie można pożyczyć ani dokupić brakującego czasu. To właśnie on jest najcenniejszym zasobem, dlatego warto nauczyć się nim właściwie gospodarować. Żadnej z utraconych, bezcennych minut nie można odzyskać. Wielu z nas stosuje zasady zawarte w poradnikach zarządzania czasem, lecz i tak odczuwa przemęczenie oraz narastającą frustrację, bo mimo starań nie udaje się nam ukończyć wszystkich zaplanowanych zadań.

Dzięki tej książce naprawdę zyskasz więcej czasu — nawet kilka godzin tygodniowo. Jej autor przeprowadził solidne badania, aby opisać nawyki zwiększające produktywność 7 miliarderów, 13 olimpijczyków, 29 wzorowych studentów i uczniów oraz 239 przedsiębiorców odnoszących spektakularne sukcesy. Przeanalizował zachowania tysięcy profesjonalistów. Nikt z nich nie stosował technik zwiększania produktywności czy zmniejszania odczuwanego stresu podsuwanych przez popularne poradniki. Zamiast tego myśleli o wartościach i priorytetach. Mieli też określone nawyki. I to właśnie okazało się kluczem do sukcesu. Możesz się tego po prostu nauczyć!

Z tej książki dowiesz się:

  • Jak wyleczyć się z prokrastynacji dzięki zastosowaniu techniki o nazwie „Podróż w czasie”.
  • Jak wychodzić z pracy o 17:00 bez przytłaczającego poczucia winy?
  • Czym jest sekretne narzędzie Richarda Bransona służące do zwiększania produktywności?
  • Jak dzięki „Trzem harwardzkim pytaniom” oszczędzić 8 godzin w tygodniu?
  • Dokąd prowadzi „Siedem kroków” zerowania zawartości poczty elektronicznej każdego dnia.
  • Jak wykorzystać system E-3C do dziesięciokrotnego zwiększenia wydajności.
  • Jak poradzić sobie z poczuciem przepracowania i przytłoczenia obowiązkami.
  • Zyskasz bonus. Quiz: Przekonaj się jak gospodarujesz czasem.
  • Zyskasz bonus: 110 najlepszych cytatów dotyczących zarządzania czasem.

Odzyskaj swoje bezcenne minuty!

Tytuł: 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

Autor: Kevin Kruse

Wydawca: One Press

Tytuł oryginału: 15 Secrets Successful People Know About Time Management

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 208

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-283-2835-8

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *