„dress code dla kobiet. zasady dobrego stylu i wizerunku” – irena kamińska-radomska i agata tanter

Jeśli sądziliście, że dress code to temat doskonale Wam znany, to – o ile nie pracujecie na dworze królewskim i nie macie opanowanych zasad protokołu dyplomatycznego – po przeczytaniu tej książki, dojdziecie do wniosku, że tylko Wam się wydawało. Czym właściwie jest dress code i czy przestrzegając go, można zachować własny styl lub wyglądać modnie? Autorki tego poradnika przekonują, że tak.

Kiedy słyszę określenie „dres code” natychmiast przychodzą mi na myśl kobiety „uwięzione” w korporacyjnych mundurkach, tymczasem Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter przekonują, że  dress code obowiązuje właściwie wszędzie, w każdym miejscu i każdym środowisku, bowiem dress code to nic innego, jak zestaw zasad, dotyczących ubioru, umiejętność dostosowania stroju do okazji, pozycji zawodowej i społecznej, wieku, urody, pory dnia i roku.

Prawdę powiedziawszy, pracuję w firmie, w której panuje duża swoboda w kwestii wyglądu. Nie mamy narzuconych zasad, jeśli chodzi o sposób ubierania się, nie oznacza to jednak, że wszystko wolno. Sama kiedyś popełniłam gafę, przychodząc do pracy w szortach i wzbudzając tym „sensację” wśród współpracowników. Najadłam się tyle wstydu, że nigdy więcej nie powtórzyłam tego „modowego wybryku”. Okazało się, że nasz nieformalny dress code nie obejmuje krótkich spodenek, podobnie jak bikini pod swetrem oraz kombinezonu z odkrytymi plecami (żeby nie było, że tylko ja zaliczyłam tego rodzaju wpadkę).

Moje pojęcie o rodzajach stroju, było raczej mętne, ale to, co zaprezentowały w książce „Dress code dla kobiet” jej autorki, przypomina dżunglę zasad, przez które trudno się przedrzeć. Wiecie jakie są różnice pomiędzy strojem formalnym, a półformalnym? Co oznaczają, takie określenia jak: „cravat noir”, „city”, „casual smart” czy „business casual”? No właśnie… Co gorsza, bywa, iż nie ma wyraźnie zaznaczonych granic pomiędzy poszczególnymi typami stroju, więc… łatwo o gafę.

Na ratunek przybywa duet Kamińska-Radomska & Tanter. W książce „Dress code dla kobiet” znajdziecie dokładny opis poszczególnych typów ubiorów, wyjaśnienie jak odczytać informację, dotyczącą stroju, umieszczoną na zaproszeniu, co włożyć na chrzciny, egzamin, rozmowę kwalifikacyjną czy jak się ubrać, gdy czeka nas wystąpienie publiczne. Ponadto, dowiecie się, jakie są kolorystyczne typy urody, jakie znaczenie mają kolory i jak zbudować garderobę.

Ten poradnik to kopalnia wiedzy, ale… dla kogo właściwie został napisany? Chciałabym wierzyć, że dla każdej z pań, ale to nieprawda. Większość, znanych mi kobiet, nie potrzebuje tego typu lektur. W wyborze stroju zdają się na własną intuicję, a rodzina, przyjaciele i znajomi z pracy akceptują te wybory. Raczej nie siegnę raz jeszcze po tego typu książkę, bo jako całkiem przeciętny człowiek, nie bywam na dworze królewskim czy balach debiutantek i nie dostaję zaproszeń z napisem „white tie”. Czytając „Dres code dla kobiet” miałam wrażenie obcowania z tekstem specjalistycznym, który jednak nijak się ma do mojego życia. Jeżeli jednak planujecie zostać bywalczynią salonów – polecam Wam tę lekturę. Może się okazać świetnym przewodnikiem, dzięki któremu nie pożrą Was inne salonowe lwice.

Opis wydawcy:

Książka dla wszystkich kobiet, które pragną wiedzieć, jak ubrać się odpowiednio do okazji, żeby zawsze wyglądać elegancko. To właśnie znajomość zasad w połączeniu z pewną wrażliwością estetyczną pozwalają na dobry wygląd zapewniający większą pewność siebie. Mało co dodaje tak pewności siebie jak świadomość własnej atrakcyjności, niewymuszonej swobodnej elegancji.

Autorki wykorzystały swoje wieloletnie doświadczenia z pracy na różnych obszarach związanych z wizerunkiem: publicystyki, dyplomacji, szkoleń, konferencji, indywidualnych spotkań, rozmów i obserwacji. Dzięki nim poznajemy zasady dress code’u, które warto poznać i wykorzystywać w kreowaniu swojego wizerunku.

Irena Kamińska-Radomska – wykładowca The Protocol School of Poland, mentorka programu PROJEKT LADY emitowanego przez TVN
Agata Tanter – redaktor naczelna Lamode.info

Tytuł: Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku

Autor: Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter

Wydawca:  Świat Książki

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 334

Oprawa:  miękka

ISBN: 978-83-8031-660-7

Posty o podobnej tematyce:

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *