„elementarz stylu” – katarzyna tusk

Wiedzieliście, że Katarzyna Tusk nosiła biodrówki i koszulki z Hello Kitty? Ja już wiem – przeczytałam jej książkę 😉

Prawdę powiedziawszy przeczytałam już kilka poradników, napisanych przez polskie blogerki modowe. Właściwie wszystkie są o tym samym – porządki w szafie, ubrania bazowe, kolory, przykładowe stylizacje na każdą okazję… Cóż… kiedy czyta się to po raz pierwszy – wzbudza zainteresowanie, za trzecim razem – zaczyna nudzić.

Dziś wiedza, powszechnie dostępna w Internecie, nie wystarczy. Na rynku mamy mnóstwo poradników z rodzaju „jak dobrze wyglądać”, dlaczego więc powinniśmy wybrać ten, a nie inny? Spośród wszystkich tych, które przeczytałam, z czystym sumieniem polecić dziś mogę trzy: „Slow fashion. Modowa rewolucja” Joanny Glogazy , „Lekcje Madame Chic” Jennifer  L. Scott oraz „Elementarz stylu” Katarzyny Tusk.  W pierwszym urzekła mnie sama idea „slow fashion”, w drugim formuła – opowieść o Amerykance, która trafia do Paryża, w trzecim przypadku – styl.

„Elementarz…” to bardzo porządnie napisana książka. Niby jest to poradnik, ale ja czytałam to jak historię dziewczyny, która przeszła długą drogę nim znalazła swój własny styl. Oprócz standardowych elementów, o których wspomniałam w pierwszym akapicie, znajdziemy tu część zatytułowaną  „Cztery miasta, cztery style”, w której autorka próbuje scharakteryzować styl mieszkańców Mediolanu, Nowego Jorku, Londynu i Paryża oraz część „Oszukałam cię. Ubrania nie decydują o stylu”, gdzie mowa jest o właściwym zachowaniu, o tym, że kompleksy nie mogą stanowić wymówki dla  zaniedbania, a przede wszystkim o tym, że… nie o ubrania w tym wszystkim chodzi.

Śledzę bloga Kasi Tusk od dłuższego czasu. Mimo, że na zdjęciach widzę często piękną, uśmiechniętą dziewczynę, zawsze wydawało mi się, że Kasia jest osobą chłodną, zdystansowaną, a nawet niedostępną. Nie umiem właściwie logicznie wytłumaczyć skąd wzięło się to przekonanie. Cieszę się, że sięgnęłam po „Elementarz…”, bo czytając zupełnie tego wyimaginowanego chłodu i dystansu nie czułam, wręcz przeciwnie – miałam wrażenie, że pisze do mnie taka sama dziewczyna jak ja, wcale nie idealna, zmagająca się ze swoimi kompleksami, ale uparcie starająca się jak najlepiej robić to, co naprawdę kocha i żyć pełnią życia.

Wydawca o książce:

Po czterech latach prowadzenia najpopularniejszego w Polsce bloga poświęconego modzie i stylowi życia, jego autorka napisała i zilustrowała swój własny „Elementarz stylu”, w którym łamie stereotypy na temat mody i zdradza sposoby na to, aby zawsze wyglądać szykownie.

Książka pozwala zrozumieć, że styl i elegancja są dla każdego, kto gotów jest zaakceptować kilka uniwersalnych zasad. Pełno w niej interesujących obserwacji i praktycznych uwag wynikających również z życiowych doświadczeń autorki.

„Elementarz stylu” sam jest przykładem wydawniczej elegancji.

Płócienna, twarda oprawa, ponad setka zdjęć i estetyczna zawartość to także atuty tej książki, która z pewnością może stać się dopełnieniem nawet najpiękniejszych książkowych kolekcji.

Każda kobieta, która chce wyglądać dobrze, nie marnując przy tym za wiele czasu i pieniędzy powinna być „Elementarzem” w pełni usatysfakcjonowana.

Tytuł: Elementarz stylu

Autor: Katarzyna Tusk

Wydawca: Muza SA

Ilość stron: 237

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-287-0214-1

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *