film: „ocean’s 8”, reż. gary ross

Propozycja dla miłośników serii „Ocean’s” z Georgem Clooney’em w roli głównej. Podobnie jak w przypadku historii o przygodach znanego rabusia Danny’ego, nie zabrakło zgranej szajki złodziei, wielkiego skoku i milionów dolarów. Tyle, że tym razem do akcji wkroczyły… kobiety.

Wiecie jak to jest żyć w cieniu własnego rodzeństwa? Debbie Ocean (Sandra Bullock) zna to uczucie doskonale, bowiem mało kto nie słyszał o jej legendarnym bracie – Dannym. Ambitna Debbie postanawia podtrzymać rodzinną tradycję i udowodnić, że jest w stanie dorównać Danny’emu – planuje kradzież wartego 150 milionów dolarów naszyjnika.

Na obmyślenie idealnego planu panna Ocean miała kilka lat… spędzonych w więzieniu. Jej łupem ma paść cenny naszyjnik – jubilerskie dzieło sztuki, przechowywany od lat w sejfie Cartiera. Zuchwałej kradzieży Debbie zamierza dokonać podczas dorocznej gali w nowojorskim Metropolitan Museum of Art.

By zrealizować swój misterny plan potrzebuje zgranej ekipy, złożonej ze specjalistów w swoim fachu. Wraz z przyjaciółką Lou (Cate Blanchett) werbuje pięć, niezwykle utalentowanych kobiet: Amitę (Mindy Kaling) – znawczynię kamieni szlachetnych i sztuki jubilerskiej, Tammy (Sarah Paulson) – paserkę a zarazem przykładną mamę dwójki dzieci, Constance (Awkwafina) – genialną złodziejkę i oszustkę, Eight Ball (Rihanna) – znakomitą hakerkę, Rose Weil (Helena Bonham Carter) – projektantkę mody, która lata świetności ma już za sobą i marzy o odzyskaniu dawnej pozycji w branży.

Zapytacie gdzie jest numer osiem? Jest nim Daphne Kluger (Anne Hathaway) – rozpuszczona aktorka i celebrytka, mająca być jedynie narzędziem w rękach szajki. Rzecz w tym, że Daphne okazuje się być być znacznie sprytniejsza aniżeli się wydawało, dzięki czemu staje się pełnoprawnym członkiem drużyny Debbie.

Jeśli chodzi o grę aktorską, najbardziej wyraziście zagrały Anne Hathaway, Sandra Bullock i Helena Bonham Carter, choć prawdę powiedziawszy zabrakło mi tu kreacji wybitnej. Na uwagę zasługuje jednak obecność brytyjskiego komika, aktora i prezentera Jamesa Cordena – nie sposób było go nie dostrzec 😉

Sam pomysł – jest wtórny, a jego realizacja mimo plejady gwiazd, obłędnych kostiumów i scenografii oraz świetnej muzyki, niestety nie powala. W założeniu miała to być komedia sensacyjna, ale ani przyzwoitej dawki humoru, ani zadowalającej dozy sensacji tam nie znalazłam. Nie sądziłam, że to powiem, ale… przez większość seansu nudziłam się jak mops. Z kina wyszłam rozczarowana.

Opis dystrybutora:

Pięć lat, osiem miesięcy, 12 dni… Dokładnie tyle czasu zajęło Debbie Ocean zaplanowanie największego skoku w jej życiu. Do jego realizacji potrzebuje pomocy najlepszych specjalistów w swoim fachu. Szczególnie swojej wspólniczki Lou Miller. W ekipie najlepszych z najlepszych znalazły się: jubilerka Amita i oszustka uliczna Constance. Dołączyły do nich paserka Tammy, hakerka Nine Ball oraz projektantka mody Rose. Cel to warty około 150 milionów dolarów diamentowy naszyjnik. Podczas imprezy roku — Gala Met, będzie go miała na sobie światowej sławy aktorka Daphne Kluger. Plan wygląda perfekcyjnie, jednak nie ma w nim miejsca na najdrobniejszy błąd. Zwłaszcza jeśli dziewczyny chcą niepostrzeżenie wynieść z gali diamenty warte 150 milionów dolarów… i to na oczach wszystkich zebranych.

Tytuł: Ocean’s 8

Reżyseria: Gary Ross

Scenariusz: Olivia Milch, Gary Ross

Premiera: 2018 r.

Występują: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, James Corden  i inni.

Plakat/źródło: www.filmweb.pl

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *