„francuski szyk! na obcasach. wszystko o butach” – frédérique veysset, isabelle thomas

Kochają je miliony kobiet na całym świecie. Występują w niezliczonej ilości wersji. Dzięki nim czujemy się sexy, jesteśmy bardziej pewne siebie w sytuacjach zawodowych lub zupełnie „na luzie”, gdy mamy ochotę np. na spacer czy niezobowiązujące spotkanie. Każda z nas ma je w co najmniej kilku odsłonach – na różne pory roku i okazje. To prawdziwy temat-rzeka. Buty – co tak naprawdę powinnyśmy o nich wiedzieć?

Kolejna odsłona serii „Francuski szyk!” – tym razem poświęcona… butom. Frédérique Veysset – fotografka zauroczona paryską modą uliczną i Isabelle Thomas – stylistka i dziennikarka pism kobiecych postanowiły stworzyć poradnik dla kobiet, w którym znajdziemy… wszystko to, co współczesna kobieta, zauroczona francuskim stylem, o butach wiedzieć powinna.

Panie sięgają do historii powstania poszczególnych rodzajów obuwia i instruują jak je nosić, podpowiadają na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak właściwie konserwować obuwie oraz podają listę paryskich butików, do których każda szanująca się wielbicielka pięknych butów zajrzeć powinna. Przy okazji autorki bezlitośnie traktują wszelkie podróbki i przekonują, że jakość jest znacznie ważniejsza niż ilość.

Rozdziałów w książce Veysset i Thomas doczekały się m. in. szpilki, trampki czy kozaki. Atrakcyjności dodają publikacji liczne zdjęcia oraz przerywniki w postaci wywiadów z takimi osobistościami jak: projektant obuwia Pierre Hardy, Sandra Choi – dyrektor kreatywna Jimmy Choo, Philippe Atienza – dyrektor domu mody Massaro, Christian Louboutin czy stylistka telewizyjna Anne Tourneux. Całość napisana jest przystępnym językiem. To lektura lekka, łatwa i przyjemna dla wszystkich miłośniczek mody.

Wydawca o książce:

Może i nie mieszczą się w szafie, ale i tak mamy ich za mało!

Buty – temat rzeka. Który fason do mnie najbardziej pasuje? Jak ładnie chodzić w szpilkach? Czy można być elegancką w… śniegowcach? Jak czyścić i przechowywać obuwie? Autorki wiedzą na ten temat wszystko, ale sięgnęły także po rady innych ekspertów: baletnicy, wielkich projektantów jak Christian Louboutin, słynnego szewca – Michela Viviena czy top modelkę Ines de la Fressange. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych podpowiedzi i niejedną anegdotę ze świata mody.

Tytuł: Francuski szyk! na obcasach. Wszystko o butach

Autor: Frédérique Veysset, Isabelle Thomas pod redakcją Caroline Levesque

Tytuł oryginału: So Shoes!

Przekład: Marta Polewska

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2016

Oprawa: broszurowa ze skrzydłami

Ilość stron: 192

ISBN: 978-83-08-06079-7

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *