7 wieszaków #67: 7 wiosennych stylizacji
Strefa stylu

Choć potrafi nas zaskoczyć zamieć śnieżna i nagły przymrozek, coraz częściej wygląda też słońce i coraz wyższe temperatury odnotowujemy w ciągu dnia. Przyroda nie próżnuje – są już „bazie”, pokazują się krokusy i przebiśniegi. Wiosna tuż, tuż, a wraz z nią – trencze i kurtki „parki”, lordsy i sportowe buty, zamiast grubych swetrów – bawełniane koszulki z długim rękawem, zamiast szalików – apaszki.  Oto moich 7 wiosennych stylizacji, okraszonych bełkotliwymi wywodami.

Continue reading „7 wieszaków #67: 7 wiosennych stylizacji (wideo)”

Kulturalnie

Nie ma co udawać – jestem człowiekiem poszukującym. Znalazłam się w takim punkcie mojego życia, gdy rozważenie różnych jego scenariuszy wymaga wejrzenia w głąb siebie i zastanowienia się: „Co dalej?”. Myślę, że właśnie dla takich poszukujących, pisze się różnego rodzaju poradniki z zakresu literatury motywacyjnej czy dotyczące wyznaczania i osiągania celów, niech Was więc nie zdziwi, że i ja po takowy sięgnęłam. Przeczytałam już sporo tego rodzaju publikacji i muszę przyznać, że „Zaczyna się od pasji” Keitha Abrahama, jest jedną z tych niewielu, które wywarły na mnie tak duży wpływ.

Continue reading „Przeczytałam, to się wypowiem: „Zaczyna się od pasji” Keith Abraham (wideo)”

Strefa stylu

Tym razem będzie o jedwabiu – nowości w mojej szafie i zarazem materiale, którym się zachwyciłam. Chciałabym Was przekonać, że choć uważany jest za przejaw luksusu, potrafi być niezwykle uniwersalny i sprawdzi się nie tylko w przypadku tzw. „wielkich wyjść”.

Continue reading „7 wieszaków #66: Jedwab w mojej szafie – 6 stylizacji na wiosnę”

Przeczytałam, to się wypowiem: „Wisienka na torcie” Aurélie Valognes
Kulturalnie

Podobno mamy społeczeństwo starzejące się, a że literatura zawsze wydawała mi się dziedziną, w której niczym w lustrze odbijają się aktualne problemy, tendencje i istotne kwestie, nic dziwnego, że w końcu powstały książki o seniorach i dla seniorów. Tak przynajmniej sklasyfikowałabym „Wisienkę na torcie”. A poza tym… chyba miała to być komedia…

Continue reading „Przeczytałam, to się wypowiem: „Wisienka na torcie” Aurélie Valognes (wideo)”

Przeczytałam, to się wypowiem #43: „Piarżysko” Michał Jagiełło
Kulturalnie

Tym razem publikacja wyróżniająca się na tle pozostałych, prezentowanych w tym cyklu, bo nosząca znamiona pracy naukowej, literaturoznawczej. Autor – Michał Jagiełło – postawił przed sobą zadanie: przypomnieć wypowiedzi o Tatrach i Zakopanem, publikowane w prasie od połowy XIX do początku XX wieku. W kręgu jego zainteresowań znalazły się zarówno opinie i artykuły znanych literatów, jak i tych nieco zapomnianych postaci.

Continue reading „Przeczytałam, to się wypowiem: „Piarżysko” Michał Jagiełło (wideo)”

Outfit 7: W oczekiwaniu na wiosnę
Strefa stylu

Czuję się zmęczona szarością i brakiem słońca. Tęsknię już za zielenią, światłem i ciepłem. I pomyśleć, że lata temu wiosna stanowiła dla mnie pewien problem – to był czas odkrywania ciała i pokazywania nóg. A jak ktoś ma „zapałki” zamiast nóg, to nie bardzo jest co pokazywać, a nawet wstyd. Od tego czasu moje nogi nie stały się grubsze, po prostu poznałam znaczenie słowa „samoakceptacja”.

Continue reading „Outfit 7: W oczekiwaniu na wiosnę”

Przeczytałam, to się wypowiem: „Witamy w Unterleuten!” Juli Zeh
Kulturalnie

Nie za wiele mam do powiedzenia na temat współczesnej literatury niemieckiej czy niemieckojęzycznej. Nawet trudno mi sobie przypomnieć kiedy ostatnio czytałam cokolwiek naszych sąsiadów zza zachodniej granicy. Jeśli jednak piszą tak, jak Juli Zeh, to muszę czym prędzej nadrobić zaległości.

Continue reading „Przeczytałam, to się wypowiem: „Witamy w Unterleuten!” Juli Zeh (wideo)”

Strefa stylu

Marzy mi się wiosna – słońce, wyższe temperatury i zieloność dookoła. Powoli zaczynam wyciągać z szafy lżejsze ubrania. W ramach mojej prywatnej akcji „Przegoń zimę” przygotowałam film z siedmioma propozycjami stylizacji na okres przejściowy, między zimą a wiosną.

Continue reading „7 wieszaków #65: Między zimą a wiosną – 7 przejściowych stylizacji (wideo)”

Przeczytałam, to się wypowiem #41: „Oddech smoka”
Kulturalnie

Troska o środowisko naturalne to dziś konieczność. Nikt też chyba nie ma wątpliwości, że edukować w tej materii należy od dziecka, by proekologiczne zachowania były w dorosłym życiu czymś oczywistym. Poza tym dzieci nie żyją w wyimaginowanym świecie, do nich również – w takiej lub innej formie – docierają wieści o zmianach klimatu i  zanieczyszczeniu środowiska. Jak więc mówić o przyczynach ekologicznego kryzysu i jak skutecznie zaangażować młodych ludzi w ratowanie i ochronę przyrody? Można to zrobić m.in. za pomocą literatury i znakomitej serii „Ocalimy Świat!”, wydanej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Continue reading „Przeczytałam, to się wypowiem: „Oddech smoka” (wideo)”

7 wieszaków #64: Odpowiedzialnie o modzie – 5 książek, które warto przeczytać
KulturalnieStrefa stylu

Toniemy w poliestrze, grzęźniemy w ubraniowych śmieciach, nie zdajemy sobie sprawy ze skali zanieczyszczania naszej planety przez przemysł odzieżowy, a ta nieświadomość sprawia, że co chwilę dokładamy cegiełkę do tego procesu. Zachęcam Was dziś do sięgnięcia po inspirujące książki, które zmieniły moje myślenie o modzie. Continue reading „7 wieszaków #64: Odpowiedzialnie o modzie – 5 książek, które warto przeczytać (wideo)”