„jak przestać się martwić i zacząć żyć” – dale carnegie

Dziś wakacyjna propozycja dla jednostek depresyjnych. Obawiacie się krytyki? Strach nie pozwala wam działać? Nie widzicie sensu w życiu? Ta książka jest właśnie dla was! Okazuje się, że my – ludzie XXI wieku, wcale nie mamy monopolu na depresję. Ludzkość zmaga się z tym zjawiskiem od zawsze, zmagała się też w I połowie XX wieku, gdy powstawała ta książka. Dale Carnegie stworzył coś na kształt poradnika „jak przestać się martwić i zacząć żyć”.

Jak w przypadku większości tego typu publikacji, nie ma tu w gruncie rzeczy nic odkrywczego. Wszystko, o czym pisze Carnegie to proste porady, zasady, wskazówki, które w takiej lub innej formie na pewno już gdzieś wcześniej słyszeliście jak np. żyj tu i teraz, licz swoje błogosławieństwa – nie kłopoty czy nie naśladuj innych – bądź sobą. Jednak to, że przytaczane przez autora rady nie są nam obce, nie znaczy, że się do nich stosujemy.

Prawdę powiedziawszy, „Jak przestać się martwić…” to jedna z najlepszych książek z zakresu literatury motywacyjnej, jakie czytałam. Dlaczego? Bo 1) wszystko, o czym pisze Carnegie brzmi znajomo, 2) a cała ta życiowa mądrość zgromadzona w jednym miejscu ma znacznie większą siłę oddziaływania, aniżeli choćby najmądrzejszy tekst rzucony przez męża/przyjaciółkę/babcię/ojca ot tak przy okazji…

Kolejne tematy ilustrowane są konkretnymi przykładami, opisami przeżyć osób, które spotkał na swojej drodze Dale Carnegie. Ta książka to dla mnie kolejne potwierdzenie tezy, że każde spotkanie, zdarzenie, doświadczenie czy uczucie przydarza nam się po coś. Autor nie tylko opisał historie innych ludzi, ale też potraktował je jak lekcje, wyciągnął wnioski i podał je nam – czytelnikom – na kartach swojej książki.

Jak dla mnie to pozycja obowiązkowa na liście lektur każdego, kto choć raz poczuł się przytłoczony życiem.

Wydawca o książce:

Dzięki tej książce miliony ludzi pozbyło się kłopotów, które zatruwały im życie. Niektórzy z nich dzielą się swymi doświadczeniami z czytelnikiem. Ta publikacja jest panaceum na obawy i lęki, udowadnia, że życie człowieka nie musi być pełne niepokoju i napięć, pozbawiających szczęścia i odbierających siły.

Tytuł: Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Autor: Dale Carnegie
Tytuł oryginału: How to Stop Worrying and Start Living
Wydawca: Wydawnictwo Studio EMKA
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 365
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-60656-09-9

Foto: okiemwariata/justyna sawczuk

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *