„kochaj” – regina brett

Trudne relacje rodzinne, srogi ojciec, molestowanie, dwa gwałty, a w końcu choroba nowotworowa nie zabiły ducha walki w Reginie Brett – autorce bestsellerów takich jak: „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem” Czy „Bóg zawsze znajdzie ci pracę”. Co ciekawe, te wszystkie trudne doświadczenia stały się dla niej swego rodzaju błogosławieństwem – pozwoliły docenić cud, jakim jest życie. Tej jesieni Regina Brett ponownie odwiedziła Polskę, by przekazać czytelnikom kolejnych 50 niezwykłych lekcji, zebranych i wydanych pod tytułem „Kochaj”.

Jeśli ktoś z Was już wcześniej sięgnął po książki Reginy Brett, wie czego się spodziewać po „Kochaj”. To zbiór pięćdziesięciu felietonów, w których autorka odwołuje się do własnych, często traumatycznych doświadczeń, ale też opisuje historie ludzi, których miała okazję poznać. Każdy tekst niesie przesłanie, jest czymś w rodzaju lekcji życia.

„Kochaj” to zbiór wskazówek, jak poradzić sobie z „głodem miłości”, będącym efektem odrzucenia i niskiego poczucia własnej wartości. To także opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych i próbie ich naprawienia, o walce z rakiem i budowaniu związków.

Lekkie pióro, uniwersalność poruszanych tematów i długość felietonów Brett (czytelnik nie zdąży się znudzić), sprawiają, że książkę czyta się znakomicie. Nie oznacza to jednak, że jest to lektura dla każdego (choć taki wniosek można wysnuć po przeczytaniu opisu na okładce). Mam wrażenie, że wymaga ona od potencjalnego odbiorcy pewnego rodzaju wrażliwości.

Nie chcę być brutalna, ale prawda jest taka, że wielu ludzi tego typu publikacje uważa za mało lub wręcz bezwartościowe. Mimo to, poruszają one tłumy. Choć wydaje się, że we współczesnym świecie panuje powszechna znieczulica, okazuje się, że płynący z głębi serca, oparty na ludzkim doświadczeniu, prosty przekaz trafił do milionów osób na całym świecie, stając się źródłem motywacji i inspiracji, a sam proces lektury wielokrotnie stał się impulsem do dokonania zmian w życiu.

Przeczytałam wszystkie, wydane do tej pory w języku polskim, książki autorstwa Reginy Brett. Z każdej z nich „wzięłam” coś dla siebie. Przyznaję, że książka „Kochaj” nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jak te poprzednie, ale też zdaję sobie doskonale sprawę, że takie publikacje pełnią określoną funkcję – mają pocieszać, motywować, skłaniać do refleksji. To się udaje, gdy trafimy na nie we właściwym momencie życia, gdy sami jesteśmy gotowi na zmiany. Widocznie ja potrzebuję jeszcze trochę czasu, by „pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół”. Niemniej jednak – polecam.

Opis wydawcy:

Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste.

No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego.

Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona.

Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem.

Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.

REGINA BRETT

Autor: Regina Brett

Tytuł: Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Tytuł oryginału: Love It All. 50 Lessons For Loving Your Self, Your Life And Everyone In It

Przekład: Olga Siara

Wydawca: Insignis Media

Rok wydania: 2017

Oprawa: twarda

Ilość stron: 352

ISBN: 978-83-65743-50-3

 

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *