„lekcja stylu” – jolanta kwaśniewska

Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego można było lubić lub nie, zgadzać się z jego decyzjami albo je krytykować, stać po tej samej co on lub po przeciwnej stronie politycznej barykady, ale przyznać trzeba, że jedno mu się udało – pierwsza dama.

Zanim ktokolwiek z nas usłyszał o blogerkach modowych, ona spacerowała po czerwonym dywanie, zasiadała do obiadu z możnymi tego świata i gościła koronowane głowy. Znająca zasady savoir-vivre’u, ubrana stosownie do okazji, a jednocześnie umiejąca podkreślić swój styl, stała się symbolem klasy i elegancji.

Zanim stado blogerek modowych postanowiło gromadnie wydać swoje książki, ona napisała poradnik, w oparciu o program „Lekcja stylu”, emitowany na kanale TVN Style. Mowa oczywiście o Jolancie Kwaśniewskiej i jej książce „Lekcja stylu” – klasyku wśród współczesnych, polskich poradników modowych.

Zawartość tej publikacji nie była dla mnie żadnym zaskoczeniem: jak zorganizować szafę, jak dobrze wyglądać w pracy i w życiu prywatnym, jak się zachować podróżując środkami transportu publicznego, w restauracji, na weselu i pogrzebie. To wszystko już było… rzecz w tym, że ona napisała to, zanim zrobiło to, wspomniane już, stado blogerek.

W książce znajdziemy garść praktycznych porad i kilka „smaczków” w postaci wspomnień z okresu, gdy Jolanta Kwaśniewska była pierwszą damą. Rozczarują się jednak poszukiwacze plotek i sensacji, autorka „Lekcji stylu” pozostaje bardzo taktowna i dyskretna. Powiedziałabym nawet, że świadomie nie skupia uwagi czytelnika na funkcji, jaką pełniła – chce zaistnieć w jego świadomości jako specjalistka od wizerunku, ale też jako matka, żona, kobieta taka jak jej czytelniczki.

Całość jest opatrzona zdjęciami i napisana językiem zrozumiałym właściwie dla każdego, a także – co ważne – wiedza zawarta w tej publikacji, mimo upływu lat (książka została wydana w 2009 roku) nie dezaktualizuje się. W końcu klasyka, prostota i dobre maniery nigdy nie wychodzą z mody.

Wydawca o książce:

Wszystko, czego trzeba prawdziwej kobiecie we współczesnym, rozpędzonym świecie: poradnik na podstawie popularnego programu prowadzonego na antenie TVN przez Jolantę Kwaśniewską. Rady i sugestie w książce zawarte dotyczą stylu, mody, dobrych manier i właściwego zachowania – co należy, a czego się robić nie powinno. Obowiązkowa pozycja na półce każdej damy.

Tytuł: Lekcja stylu

Autor: Jolanta Kwaśniewska

Wydawca: Wydawnictwo Pascal

Rok wydania: 2009

Ilość stron: 232

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7513-968-6

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *