„love x style x life” – garance doré

Jaka pięknie wydana i zabawnie napisana książka o… no właśnie, o czym u licha była ta książka?

Cóż… To było jedno z większych książkowych rozczarowań tego roku. Garance Doré- fotografka, ilustratorka, blogera i pisarka, współpracująca z takimi markami jak Dior, Prada czy Louis Vuitton napisała coś na kształt opowieści o… hmm… o swoim życiu (?), o stylu (?), o marzeniach (?), o miłości i związkach (?). Jest przy tym cudownie zabawna, ma lekkie pióro, czyta się ją znakomicie, a po zamknięciu książki okazuje się, że nie wniosła w sumie nic nowego w nasze (no dobra – moje) życie.

Oddając się lekturze, czułam się trochę tak, jakbym czytała kolorowe pisemko dla niezbyt rozgarniętych kobiet. Autorka, żyjąca pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem, próbuje dać czytelniczkom wskazówki jak odnaleźć swój styl. Niewiele jednak z tego wynika, bo te z nich, które znają odpowiedzi na pytania „Co chcesz wyrazić?” czy „Kim chcesz być?” doskonale sobie radzą bez Garance Doré.

Definiowanie stylu paryżanek i mieszkanek Nowego Jorku? Ok., ale takich publikacji jest na pęczki – to nic nowego. Opisywanie poszczególnych części garderoby, jak szpilki, torebka czy smoking – no tu się w końcu coś zadziało – autorka opowiada o tych przedmiotach przy pomocy zabawnych historyjek i… śmiejemy się, bawimy się świetnie, ale nadal niewiele z tego wynika.

Dalej jest element obowiązkowy w każdej tego typu publikacji – baza szafy autorki (nadal nie dowiedziałam się niczego interesującego). Jest kilka krótkich rozmów z kobietami, podziwianymi przez Garance Doré – wyjątkowo płytkich i nudnych (mówię o rozmowach, nie kobietach), opis dnia Garance Doré – przynajmniej robi się wesoło, całość zakończona jest rozdziałem „100 Love Lessons”, zawierającym żenujący katalog miłosnych historii z życia autorki.

Jedynym naprawdę wartościowym, w moich oczach, fragmentem tej publikacji był rozdział „10 kroków”. Inspirująca i motywująca opowieść o tym, jak Garance Doré stała się tym, kim jest dzisiaj.

Podsumowując – dziewczyna ma świetny styl, jest zabawna, bywa urocza. Nie mam pojęcia jak można było marnować taki potencjał na pisanie książki o… no właśnie, o czym u licha była ta książka?

Wydawca o książce:

Gdy byłam nastolatką moda była dla mnie ucieczka od codzienności, dziś jest do niej kluczem.

Wybierzmy się razem w podróż po krainie stylu: od spraw powierzchownych (jaką jeansową kurtę wybrać) po jego istotę (jak kochać). Przesiadując w paryskich kawiarniach, spacerując ulicami Nowego Jorku przekonałam się, że styl sprowadza się tak naprawdę do jednego prostego pytania: Co sprawia, że czujemy się piękni?

Uprzedzam: to będzie spontaniczna, nie zawsze idealna, ale bardzo efektowna i przede wszystkim (mam nadzieję!) zabawna przygoda.

Zaczynajmy!

Garance

GARANCE DORÉ – nazywana przez New York Timesa strażniczką wszelkiego stylu. Jest fotografką, ilustratorką, założycielką odwiedzanego przez miliony fanów na świecie bloga.
Jej prace ilustrowały kampanie największych domów mody: Dior, Prada, Louis Vuitton, Chloé, Tiffany & Co., Chopard, Reed Krakoff. Publikowała także w najważniejszych magazynach: amerykańskim, brytyjskim i paryskim Vogue, New York Times’ie, Elle.
Pochodzi z Korsyki, obecnie jej życie toczy się między Paryżem i Nowym Jorkiem, gdzie mieszka. To jej pierwsza, od dawna wyczekiwana książka.

Tytuł: Love x Style x Life

Autor: Garance Doré

Tłumaczenie: Anna Gralak

Wydawca: Znak

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 272

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-240-3518-2

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *