„magia” – rhonda byrne

Pamiętacie film „Sekret”? Obejrzały go miliony ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy Wy wierzycie w teorię, mówiącą że dzięki Prawu Przyciągania możecie mieć wszystko, czego pragniecie, Rhondzie Byrne udało się zmotywować do działania tłumy. Później pojawiła się seria książek, dla których film „Sekret” stanowi bazę. Jedną z nich jest „Magia”.

Zdaje się, że złote źródełko, kryjące się pod nazwą „The Secret”, mimo upływu lat, nie wysycha. „Magia” to kolejna już publikacja, której podstawę stanowi Prawo Przyciągania i jego niezwykła siła. Autorka przekonuje, że to myśli kreują naszą rzeczywistość i wystarczy silne pragnienie i przekonanie, że możemy coś osiągnąć/zdobyć, by marzenia się spełniły.

Tym razem, Byrne wskazuje na jedną rzecz, która jest warunkiem bycia szczęśliwym – to wdzięczność. Słowo „dziękuję” jest magiczne, a praktykowanie wdzięczności pozwala nam w każdej sytuacji dostrzec pozytywne strony.

Byrne staje się przewodnikiem, który wskazuje swoim czytelnikom drogę do lepszego jutra. W książce znajdziemy 28-dniowy kurs praktykowania wdzięczności. Każdy dzień to kilka ćwiczeń praktycznych i kilka słów od autorki, która wyjaśnia jak bycie wdzięcznym może odmienić kolejne sfery naszego życia, uzdrowić relacje z innymi ludźmi, wpłynąć pozytywnie na stan naszego zdrowia, poprawić naszą sytuację materialną. Brzmi znajomo? Słusznie! Wszystko to bowiem usłyszeliśmy już, oglądając film „Sekret”.

Od dawna uważam, że wdzięczność to klucz do szczęścia, pisałam o tym m. in. TUTAJ. Jestem zwolenniczką głoszenia światu, jak wielką moc ma wdzięczność i ile dobra potrafi wnieść w naszą codzienność, ale jeśli chodzi o tę książkę mam mieszane uczucia. Przede wszystkim mam wrażenie, że film „Sekret” stał się maszynką do zarabiania pieniędzy. Teorie tworzone na jego bazie, nawet jeśli słuszne, są wobec niego wtórne. Nie pojawiło się w „Magii” nic nowego, odkrywczego, świeżego. To jedynie rozwinięcie znanych z „Sekretu” prawd i myśli.

Proponowane przez Byrne ćwiczenia mogą co prawda pomóc w uświadomieniu nam jak wiele pozytywnych rzeczy nas spotkało, ale mam wrażenie, że nie o to chodzi, by przez 28 dni wykonywać konkretne polecenia. Poza tym nie wierzę, że więcej niż 5% czytających tę książkę, zdecyduje się stosować do wskazówek przez cały okres trwania kursu. To oznacza, że jakieś 95% czytelników oleje rady pani Byrne, a może nawet z niesmakiem odłoży tę publikację na półkę. Najważniejsze, by zmienić nasz sposób myślenia, a w tym znacznie bardziej pomocne może się okazać ponowne obejrzenie filmu „Sekret”.

Tytuł: Magia

Autor: Rhonda Byrne

Wydawca: Nowa Proza

Rok wydania: 2015

Tytuł oryginału: The Secret. The Magic

Oprawa: miękka

Liczba stron: 263

ISBN: 978-83-7534-074-7

 

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *