„marka osobista bez tajemnic. przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery” – monika gawanowska

Nie miałam wielkich oczekiwań co do tej publikacji. Gdy wzięłam ją do ręki po raz pierwszy, przejrzałam z zainteresowaniem, ale nie znalazłam tam nic odkrywczego. Odłożyłam więc książkę na półkę, ale postać autorki zerkającej na mnie z okładki wciąż przyciągała wzrok… Zdecydowałam się więc na podejście drugie – sięgnęłam po koc, zaparzyłam herbatę i… wsiąkłam.

Na polskim rynku wydawniczym sporo jest poradników wszelkiej maści – ten był pierwszym, poświęconym budowaniu marki osobistej, jaki przeczytałam. Skłamałabym, gdybym zaczęła Wam teraz opowiadać jak niesamowita i rewolucyjna jest ta książka – nie jest. Mało tego! Jeśli zrobicie to, co ja za pierwszym razem, czyli przeczytacie ją w nieodpowiedni sposób – nic Wam to nie da, poza zmarnowaniem cennego czasu. Rzecz w tym, że to nie jest książka dla każdego, to podręcznik dla ludzi, którzy rzeczywiście chcą coś zmienić w swoim życiu – przede wszystkim myślenie o sobie samym.

Nie ma mowy o budowaniu marki osobistej bez znajomości swoich ograniczeń, ale i swoich atutów – to pierwszy wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu książki Moniki Gawanowskiej. Podstawowy błąd, jaki każdego dnia popełniają miliony ludzi, to nieumiejętność realnej oceny naszych umiejętności, niedocenianie siebie, niemożność wskazania w czym jesteśmy naprawdę dobrzy, a co wymaga od nas uzupełnienia wiedzy. Autorka poradnika „Marka osobista bez tajemnic” krok po kroku przeprowadza swoich Czytelników przez proces… poznawania samego siebie.

Często uważamy, że nie mamy światu nic do zaoferowania albo, że to co potrafimy jest tak powszechne, że przecież nie możemy żądać, by nam za to płacono. Otóż możemy, a nawet powinniśmy, ale zanim to nastąpi musimy mieć świadomość swojej wartości.

Jak już wspomniałam, lektura tej książki wymaga od Czytelnika specjalnego podejścia, przede wszystkim zaangażowania. Nie ma sensu jej czytanie, o ile natychmiast po zakupie podręcznika nie zaopatrzycie się w zeszyt ćwiczeń (instrukcję jak pobrać bezpłatnie zeszyt ćwiczeń, znajdziecie na końcu książki). Tak naprawdę te dwie publikacje stanowią całość, a rzetelne wykonanie zadań, zaproponowanych przez Monikę Gawanowską daje nam wiedzę na temat nie tylko naszych umiejętności, ale i osobowości, wartości jakie wyznajemy oraz naszych zainteresowań, co pozwala zaplanować swoją karierę zawodową w oparciu o nasze predyspozycje, pasję i w zgodzie ze sobą.

Brzmi banalnie? Być może, ale wziąwszy pod uwagę jakie rzesze ludzi chodzą do pracy, która nie daje im satysfakcji, w której się nie rozwijają i która ich zwyczajnie męczy, warto dać sobie szansę na znalezienie zajęcia odpowiadającego naszym kwalifikacjom i predyspozycjom.

Monika Gawanowska uświadamia, że w dzisiejszych czasach budowanie własnego wizerunku i marki osobistej to właściwie konieczność. Podpowiada jak to zrobić w zgodzie ze sobą. Zapytacie czy ta książka może realnie na Was wpłynąć? Odpowiem – tak, o ile trafi na odpowiedni grunt w postaci Waszej decyzji o zmianie dotychczasowego życia i determinacji w dążeniu do celu, który sobie wyznaczycie. Ja jestem najlepszym tego przykładem – rok po przeczytaniu tej książki, jestem w zupełnie innym miejscu. Robię to, co kocham, pracuję z fantastycznym zespołem, zajmuję się dziedziną zgodną z moimi zainteresowaniami, rozwijam się. A Monice dziękuję – jej książka była jednym z kilku impulsów, które zmobilizowały mnie do ruszenia z martwego punktu, w którym tkwiłam. Wam również ową lekturę polecam.

Wydawca o książce:

Marka osobista bez tajemnic to projekt, w którym uczę, jak krok po kroku zbudować silną markę osobistą. Przekażę tobie odpowiednią wiedzę, którą będziesz miał możliwość przećwiczyć i zastosować poprzez wykonywanie wielu praktycznych zadań.

 Wskażę tobie szereg narzędzi, które usprawnią twoją pracę na wielu polach.

 Co więcej, to co zyskasz będziesz mógł zastosować w wielu dziedzinach swojego życia.

 A co najważniejsze – efektem zmian, które przejdziesz będzie twoja własna marka osobista, zbudowana świadomie, w oparciu o strategię, skierowana do odpowiedniej grupy docelowej.

 Zyskasz szerokie spojrzenie na temat budowania marki osobistej: przekonasz się, że wizerunek jest jednym z jej składników, ale czy najważniejszym?

 Sprawdź!

 Zapraszam do lektury!

Tytuł: Marka osobista bez tajemnic. Przewodnik dla skutecznych menedżerów kariery

Autor: Monika Gawanowska

Wydawca: Monika Gawanowska

Rok wydania: 2017

Oprawa: miękka

Ilość stron: 228

ISBN: 978-83-948868-0-6

 

5 comments

  • Dziękuję bardzo za recenzję 🙂

  • Książka pisana fontem 14, z podwójnymi odstępami. Treść miałka. Totalnie nic odkrywczego. Szkoda każdej złotówki wydanej na tę broszurkę.
    Jak w kreowaniu kariery może pomóc osoba bez żadnego doswiadczenia?

    • Nie mnie oceniać doświadczenie Pani Moniki. Zgadzam się, że „odkrywczego” nie ma tutaj nic, ale w moim przypadku lektura tej książki pojawiła się w takim momencie życia, że stała się jednym z impulsów do sporych zmian. I jeśli kogokolwiek jeszcze uda się dzięki tej książce zmotywować do działania, to uważam że warto było ją napisać. Pozdrawiam 🙂

    • Rzeczywiście, jest wiele książek o personal brandingu napisanych przez osoby bez żadnego doświadczenia w budowaniu marki osobistej. Oczywiście, ma Pan prawo do wyrażania własnej opinii. A każdego, kto chciałby sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda moje doświadczenie oraz ile osób oraz zespołów jest zadowolonych ze współpracy ze mną, zapraszam do zapoznania się z moim profilem na LinkedIn i samodzielnego wyciągania wniosków: https://www.linkedin.com/in/monikagawanowska/

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *