„martwa jesteś piękna” – belinda bauer

Jeśli szukacie wciągającego czytadła na weekend, oto ono –  opowieść o dziennikarce, zajmującej się „działką kryminalną”, której pracę dostrzega… seryjny morderca. Rozpoczyna się niebezpieczna gra z zabójcą. Jaki będzie jej finał?

Eve Singer to 29-letnia telewizyjna reporterka kryminalna, pracująca dla iWitness News. W pracy profesjonalna i ambitna, prywatnie – silna, lecz zarazem krucha. Gdy przekracza próg swojego domu, z goniącej za sensacją dziennikarki przeobraża się w troskliwą córkę, opiekującą się chorym na Alzheimera ojcem – Duncanem.

Choć Eve stara się wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie, jej przełożeni oczekują coraz bardziej wstrząsających materiałów. Dla pozbawionych empatii wydawców, liczą się jedynie sensacja i oglądalność, a zmuszona zadbać o ojca, samotna Eve daje się wciągnąć w tryby medialnej machiny.

Jej pracę dostrzega seryjny morderca, który postanawia „pomóc” dziennikarce… zabijając kolejne osoby. Choć początkowo Eve czerpie z tej „współpracy” korzyści, szybko orientuje się, że zagrożone może być także życie jej i jej bliskich.

Napisana prostym językiem, wciągająca lektura na weekend, gdzie oprócz głównego, kryminalnego wątku, autorka serwuje nam przejmującą opowieść o opiece nad osobą chorą na Alzheimera, gdzie pragnienie by zapewnić jak najlepsze warunki ojcu, miesza się z frustracją, tęsknotą za tym, kim był nim zaczął chorować i poczuciem bezsilności.

Jest też coś dla romantyków – wątek uczucia rodzącego się pomiędzy reporterką, a operatorem. Niestety, to oprócz hollywoodzkiego zakończenia, najsłabszy element składowy tej historii. Nie pierwszy zresztą raz potwierdza się moja teza, że twórcy kryminałów i thrillerów nie najlepiej sobie radzą z opisywaniem romantycznych relacji.

Podsumowując – całkiem przyjemne czytadło, wartka akcja , główna bohaterka rozdarta pomiędzy mieć (pieniądze, sławę) a być (przyzwoitym człowiekiem), szczypta miłości i samotności oraz psychopatyczny zabójca krążący gdzieś w pobliżu. Do poczytania, nie tylko latem.

Opis wydawcy:

Eve Singer zarabia na życie, opisując zbrodnie. Pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna, ale jej kariera utknęła właśnie w martwym punkcie. Eve zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by sprostać oczekiwaniom żądnych sensacji widzów.

Podobnie jest z mordercą: on również karmi się śmiercią, która go fascynuje. Ma w zwyczaju reklamować swoje makabryczne występy, chce, żeby cały świat podziwiał piękno umierania. Kiedy kontaktuje się z Eve, dziennikarka początkowo cieszy się, że jako pierwsza będzie mogła przesłać relację z miejsca zbrodni. Jednak szybko zrozumie, że zabójca ma dwie obsesje. Pierwszą jest mordowanie ludzi w miejscach publicznych. A drugą – ona sama…

Autor: Belinda Bauer

Tytuł: Martwa jesteś piękna

Tytuł oryginału: The Beautiful Dead

Przekład: Paweł Wolak

Wydawca: Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza

Oprawa: miękka

Ilość stron: 448

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *