„napoleona hilla plan pozytywnego działania”

Porcja motywacji w duchu nauki Napoleona Hilla. Ta książka to zbiór krótkich tekstów, porad i wskazówek na każdy dzień roku. To zestaw drogowskazów, które mają pomóc czytelnikowi w obraniu właściwego kierunku, by mógł spełnić swoje marzenia, poczuć się szczęśliwym i spełnionym, zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym.

Nie wierzę w istnienie uniwersalnej recepty na szczęście. Jej stworzenie jest  po prostu niemożliwe, ponieważ każdy człowiek jest inny – pragnie czego innego, co innego go motywuje, ma inne priorytety w życiu, zmaga się z innymi ograniczeniami. Jednocześnie wierzę w siłę pozytywnego myślenia – to ona pozwala nam podnieść się po upadku, wyciągnąć lekcję z tego, co nam się przydarzyło oraz konsekwentnie zmierzać do celu. „Napoleona Hilla plan pozytywnego działania” ma każdego dnia dostarczyć czytelnikom porcję dobrej energii i zmotywować do wprowadzenia w życiu zmian, pozwalających im odkryć, drzemiący w nich potencjał.

Każdy miesiąc poświęcony jest innemu zagadnieniu, np. styczeń – cechom charakteru, kwiecień – wyznaczaniu celów, a sierpień – klęsce i porażkom. Choć po książki Hilla sięgają przede wszystkim biznesmeni, miłośnicy literatury motywacyjnej i ci, którym marzą się wielkie pieniądze, głoszone przez niego prawdy, mają zastosowanie właściwie w każdej dziedzinie życia.

Tak jak w przypadku większości tego typu publikacji, nie należy się spodziewać rewolucyjnych odkryć, zawarte w tej książce treści są już znane tym, którzy sięgnęli po inne książki Napoleona Hilla, tyle, że tym razem zostały zaserwowane w skondensowanej postaci. Poza tym, to prawdy głoszone od wielu lat, stwierdzenia, z którymi niejednokrotnie się zetknęliśmy. Czasami zastanawiam się na czym polega fenomen tego typu poradników, jak to się dzieje, że potrafią „zmienić życie” tysięcy ludzi? Może po prostu w codziennej gonitwie nie mamy czasu na chwilę refleksji, dopiero gdy w nasze ręce trafia słowo drukowane, gdy sięgniemy po nie w odpowiednim czasie i miejscu, jesteśmy w stanie wyciągnąć z tej nauki coś dobrego dla siebie?

Jak zawsze przy tego typu książkach, apeluję do przyszłych czytelników – podejdźcie do tematu rozsądnie. Nie przyjmujcie bezkrytycznie tego, co piszą autorzy poradników i podręczników wszelakich z zakresu literatury osobistego sukcesu i motywacyjnej. Sztuką jest wprowadzenie do własnego życia tych rad, które są zgodne z naszymi przekonaniami, które mogą pomóc nam spojrzeć na świat z innej perspektywy, zmotywować nas do działania i przyczynić się do naszego rozwoju. Tak więc – czytajcie mądrze!

Wydawca o książce:

Najdłuższa podróż zaczyna się od pojedynczego kroku. Pierwszy krok w kierunku doskonalenia siebie jest tak prosty jak otwarcie tej książki, przewrócenie kartki, by odnaleźć datę rozpoczęcia marszu w kierunku wytyczonego celu. Wszystkim, którzy pragną przemienić swe marzenia i nadzieje w rzeczywistość, N. Hill zapewnia nieocenioną inspirację i motywację na każdą porę dnia, każdy dzień miesiąca i każdy miesiąc roku.

Napoleon Hill uważał, że aby pomóc czytelnikowi w najlepszy sposób skorzystać z zawartych w jego książkach intelektualnych zasobów, nie wystarczy powiedzieć mu, co ma zrobić, lecz jak to zrobić.

Tytuł: Napoleona Hilla plan pozytywnego działania

Tytuł oryginału: Npoleon Hill’s Positive Action Plan

Przekład: Ewa Czerwińska

Wydawca: Wydawnictwo Studio EMKA

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 296

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-64437-89-2

Posty o podobnej tematyce:

 

2 comments

  • Uwielbiam Napoleona Hilla. „Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna.”, dlatego w najbliższym czasie postaram się dorwać tę książkę.

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *