„nordicana. za co kochamy skandynawię” – kajsa kinsella

Moda na Skandynawię trwa od co najmniej kilku lat. W tym czasie zdążyliśmy zacząć masowo urządzać domy w stylu skandynawskim, zaczytać się w skandynawskich kryminałach, dać się zauroczyć skandynawskim krajobrazom i wprowadzić w życie filozofię hygge. Skandynawia ma jednak do zaoferowania znacznie więcej i o tym właśnie jest ta książka.

Jeśli macie ochotę na solidną dawkę wiedzy na temat Skandynawii, zapraszam do przeszukania bibliotecznych półek, jeśli jednak szukacie lekkiej i bardzo przyjemnej lektury na nadchodzące, długie jesienno-zimowe wieczory, „Nordicana” jest właśnie dla Was.

To zbiór krótkich tekstów, w których Kajsa Kinsella opisuje za co kochamy Skandynawię, przemycając przy okazji informacje, dotyczące m. in. tego, jakie miejsca warto zobaczyć, co warto kupić i czego spróbować odwiedzając: Finlandię, Norwegię, Danię, Szwecję czy Islandię.

Całość została podzielona na kilka bloków tematycznych: Mity i tradycje, Naturalnie skandynawskie, Skandynawski design, Jedzenie i świętowanie, Noir i symbole kultury oraz Skandynawska architektura.

Zjawiska kulturowe, postaci, miejsca itp. są opisywane tak, by zainteresować tym regionem także odbiorców, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia ze skandynawską kulturą i nie odwiedzili żadnego ze skandynawskich krajów. Podobnie w warstwie językowej – wszystkie trudniejsze terminy zostały wyjaśnione.

Tę książkę można porównać do małej encyklopedii – hasła przedstawione skrótowo, dużo ilustracji i zdjęć, a do tego ciekawa okładka i format. Polecam zarówno w celach rozrywkowych, jak i edukacyjnych.

Opis wydawcy:

Cała Skandynawia w 100 hasłach!

Moda na Skandynawię trwa w najlepsze. Nordicana to pięknie ilustrowany przewodnik po wszystkim tym, za co kochamy Skandynawię – przedmioty, zjawiska, trendy oraz ludzie. Z krótkich, błyskotliwych tekstów dowiemy się wszystkiego, co należy wiedzieć o kulturze, sztuce i historii półwyspu skandynawskiego. 100 haseł i pojęć związanych ze Skandynawią – kultura i sztuka, historia i obyczaje, ludzie, przedmioty, styl życia.

Tytuł: Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Autor: Kajsa Kinsella

Tytuł oryginału: Nordicana/100 Icons of Scandi Culture & Nordic Cool

Wydawca: Buchmann/Grupa Wydawnicza Foksal

Oprawa: twarda

Ilość stron: 192

Rok wydania: 2016

ISBN: 978-83-280-2864-7

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *