„paryski szyk” podręcznik stylu ines de la fressange oraz sophie gachet

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Modelki może i świetnie wyglądają, a ubrania leżą na nich doskonale, ale – powiedzmy to sobie jasno – to, że ktoś jest uważany za ikonę stylu, nie oznacza, że powinien od razu brać się za pisanie książek. Nawet jeśli współpracuje przy tym z dziennikarką „Elle”.

Kiedy widzicie w księgarni tytuł „Paryski szyk”, a na okładce zdjęcie znanej francuskiej modelki, jak myślicie – o czym jest ta książka? O modzie, związanej z tym filozofii, o tym, jak wyglądać dobrze i czuć się dobrze w każdej sytuacji… Tak, też mi się tak wydawało. Tymczasem „Paryski szyk” to po prostu paryska wersja „Panoramy Firm”. Niewątpliwie dowiecie się z tej książki, gdzie kupować ubrania i dodatki, gdzie zjeść, gdzie wynająć pokój, gdy przyjedziecie do Paryża, gdzie kupić ręczniki kąpielowe i zamówić bukiet kwiatów. Wprost wspaniale! To prawdopodobnie wiedza niezbędna dla kogoś, kto chce zostać wierną kopią Ines de la Fressange, ale z całą pewnością mało przydatna trzydziestolatce z Polski, która w najbliższym czasie do Paryża się nie wybiera. Cóż… jeśli takową podróż zaplanuję, to zaopatrzę się raczej w przewodnik i mapę.

Jedyna sensowna część tej książki, to rozdział „Nie takie znowu podstawowe podstawy”, z której rzeczywiście można wyłowić kilka porad na temat tego jak zbudować bazę swojej szafy, na jakie materiały postawić i czego unikać. Reszta, pomijając niewielkie fragmenty, jest żenującą kryptoreklamą, choć i nad przedrostkiem krypto- warto się w tym wypadku zastanowić.

Przyzwoicie wydany katalog firm. Zdecydowanie nie polecam.

 

Wydawca o książce:

Bestseller „New York Times Book Review” – podręcznik francuskiego stylu dla każdej kobiety

W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku?

Ines de la Fressange – jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny.

Dzięki współpracy Ines i dziennikarki „Elle” Sophie Gachet powstał pełen polotu i czaru przewodnik po paryskim szyku.

Najwyższa kapłanka szyku stworzyła oto księgę wszystkiego, co stylowe. – „Sunday Times Style Magazine”Ten przewodnik wprowadzi cię krok po kroku w świat szyku, stylu, a przede wszystkim – nonszalancji, na jaką stać tylko paryżankę. – „Vogue”

Ines de La Fressange

to francuska ikona mody, była modelka – pozowała dla „Elle”, „Vogue” i „Madame Figaro”. Przez jakiś czas była muzą samego Karla Lagerfelda. Od 1990 roku projektantka mody i twórczyni kompozycji zapachowych. W 1992 roku otworzyła w Paryżu butik. W 2010 roku na specjalną prośbę pojawiła się na wybiegu kolekcji wiosenno-letniej Coco Chanel.

Tytuł: Paryski szyk

Autor: Ines de la Fressange, Sophie Gachet

Tytuł oryginału: La Parisienne

Wydawca: Rebis

Data wydania: 2014 (wydanie II)

Oprawa: miękka

Ilość stron: 240

ISBN: 978-83-7510-892-7

 

Foto: okiem wariata/justyna sawczuk

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *