„przechytrzyć diabła. sekret wolności i sukcesu” – napoleon hill

„LĘK jest narzędziem stworzonego przez człowieka diabła. Pełna ufności wiara w siebie jest zarówno bronią, którą człowiek pokona tego diabła, jak i narzędziem, dzięki któremu uczyni swoje życie triumfalnym. I jest jeszcze czymś więcej. To więź z nieodpartymi siłami wszechświata, wspierającymi człowieka, który wierzy w to, że klęska i porażka są doświadczeniem jedynie tymczasowym.”       NAPOLEON HILL

Powstały w 1938 roku maszynopis, autorstwa guru literatury sukcesu – Napoleona Hilla, po ponad siedemdziesięciu latach został opracowany przez Sharon Lechter i ujrzał światło dzienne w postaci książki. Żona Hilla uznała jego dzieło za zbyt kontrowersyjne, by pokazać je światu w latach 30. XX wieku. Dlaczego? Ponieważ Hill krytykuje w nim ówczesny system edukacji, a religię uważa za narzędzie manipulacji.

Obserwacje na temat natury ludzkiej oraz swoją filozofię sukcesu przekazuje w postaci wywiadu z Diabłem. Muszę przyznać, że ta forma zupełnie do mnie nie przemawia, zwracanie się do rozmówcy, którym jest rzekomo sam Diabeł, „Wasza Królewska Mość” wydaje mi się zwyczajnie śmieszne. Szkoda, bo treści zawarte w tej książce warte są uwagi.

Hill pisze o ograniczeniach, jakie sami sobie narzucamy. Za najgorszego wroga człowieka uważa lęk, który paraliżuje i odbiera zdolność logicznego myślenia. Omawia też siedem praw, pozwalających osiągnąć swobodę duchową, psychiczną i fizyczną, takich jak: precyzja celu, czerpanie nauki z przeciwności losu czy rozwaga.

Jak w przypadku większości tego typu publikacji, nie ma tu tak naprawdę nic odkrywczego, ale zebranie tej wiedzy w jednym miejscu i zaprezentowanie jej w przystępny sposób ma sporą siłę rażenia.

Ciekawa lektura, skłaniająca do refleksji, a także – co istotne – mimo upływu czasu, wciąż aktualna.

Wydawca o książce:

Napoleon Hill, bestellerowy autor poradników wszech czasów napisał tę wnikliwą i prowokacyjną książkę w 1938 r. Nie doczekała się ona wówczas publikacji, ponieważ rodzina i doradcy autora uznali ją za zbyt kontrowersyjną. Dopiero ponad siedemdziesiąt lat później została opracowana przez Sharon Lechter z Fundacji Napoleona Hilla i teraz ujrzał światło dzienne. Ma ona charakter wywiadu z Diabłem. On sam zostaje przechytrzony przez legendarnego guru sukcesu i zrzeka się swoich sekretów dotyczących tajnych metod kontroli, które mogą Cię zniszczyć. Hill zdradza gdzie mieszka Diabeł, dlaczego istnieje i jak przejmuje kontrolę nad ludźmi. Odkrywa także siedem praw dobra, które pozwolą Ci ostatecznie nad nimi zatriumfować i odnieść pełny sukces. Piekielnie wciągająca lektura!

Tytuł: Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu

Autor: Napoleon Hill, komentarzami opatrzyła Sharon Lechter

Tytuł oryginału: Outwitting The Devil

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło

Wydawca: Studio Astropsychologii

Wydanie: III

Data wydania: Białystok 2015

Ilość stron: 320

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-7377-540-4

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *