„radzka radzi: tobie dobrze w tym!” – magdalena kanoniak

Panuje moda na pisanie książek przez blogerów i vlogerów. Jednym wychodzi to całkiem nieźle, innym trochę gorzej, ale wszyscy wytrwale piszą, a wydawnictwa równie wytrwale publikują.

Od pewnego czasu z zainteresowaniem przyglądam się książkom, pisanym przez modowe blogerki. Nie mam pojęcia o modzie, więc trudno mi oceniać te publikacje pod względem merytorycznym, ale zawsze mogę je ocenić pod kątem przydatności. I to właśnie czynię.

Niestety, często zdarza się, że autorki modowych poradników są kompletnie oderwane od rzeczywistości, zachowują się, jakby zapomniały lub nie miały pojęcia jak wygląda życie przeciętnej dziewczyny. Przypominam więc – nie mamy szaf, które pomieszczą cztery kolekcje w roku ani funduszy na to, by owe cztery kolekcje zakupić. Większość z nas nie ma pojęcia o stylizacji, nie biegamy w sukience z cekinami i piętnastocentymetrowych szpilkach, gdyż naszym priorytetem jest wygoda. Nie mamy czasu na przymierzanie ubrań godzinami, dobieranie makijażu do kreacji, zastanawianie się jakie buty pasują do spodni. Potrzebujemy konkretów, sprawdzonych porad, które ułatwią nam życie i sprawią, że w codziennej gonitwie strój nie będzie przyczyną frustracji.

Jeśli chodzi o zawartość, Radzka niczym właściwie nie zaskakuje. Niemal wszystkie poradniki blogerek modowych składają się z takich samych części: rodzaje sylwetek, kolory, rodzaje materiałów, ściąga – jak właściwie konserwować ubrania i oczywiście jak stworzyć bazę swojej szafy. To wszystko znajdziemy także w poradniku autorstwa Magdaleny Kanoniak. To, co go wyróżnia to na pewno styl – luźny, wyraźnie wskazujący na to, że sama autorka lubi się bawić modą.

Bardzo spodobał mi się rozdział „Historia mody XX wieku w pigułce” – szybki przegląd najważniejszych zmian w modzie, w minionym wieku. Niezwykle interesująca rzecz, zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie wie komu zawdzięczamy wynalezienie „małej czarnej”.

Co do samych porad – bez zbędnego rozwodzenia się nad tematem, krótko i konkretnie. Przejrzysty układ ułatwia znalezienie informacji, które nas interesują, a przy okazji – przepiękna szata graficzna. Prace Agaty Rek same w sobie mogłyby być materiałem na album – jestem zachwycona!

Podsumowując – naprawdę dobrze napisany i praktyczny poradnik. Jestem pewna, że nieraz jeszcze po niego sięgnę szukając inspiracji i zakupowych wskazówek. Polecam!

 

Wydawca o książce:         

  • Sylwetki i kolory — jak właściwie ocenić swoje cechy wizualne?
  • Prawdy i mity – jak odnaleźć się w gęstwinie sprzecznych sygnałów modowych?
  • Żelazne zasady stylu — jak ubrać się stosownie do okazji?

Moda jest jedną z najbardziej ulotnych dziedzin kultury, lecz jednocześnie ma duży wpływ na to, jak się czujemy we własnej skórze, co osiągamy dzięki swojemu wizerunkowi. Ktoś, kto wie, że świetnie wygląda, zupełnie inaczej myśli, jest pewny siebie i bardziej zmotywowany. To nie głupie ciuszki, to potężna energia, którą można w pełni wykorzystać. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak podkreślić ubiorem swoją urodę, znaleźć atuty sylwetki, zatuszować niedoskonałości i świadomie dobierać ubrania idealne — koniecznie kup tę książkę.
W tym poradniku, napisanym przez Magdalenę Kanoniak, specjalistkę od stylu i wizerunku, autorkę popularnego modowego vloga, znajdziesz przegląd najważniejszych kwestii związanych z modą. Dowiesz się, jakie kolory pasują do Twojej karnacji, a jakie fasony do Twojej sylwetki. Wspólnie z autorką obalisz mity modowe i zrozumiesz, jak ważną rolę może odgrywać dress code. Odkryjesz, jakie właściwości mają różne tkaniny i dlaczego warto stawiać na najwyższą jakość. Radzka doradzi Ci też, jak z głową robić zakupy i na co zwracać uwagę.

 

Autor: Magdalena Kanoniak

Tytuł: Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!

Wydawca: Wydawnictwo Helion

Ilość stron: 303

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-246-2126-2

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *