„styl bardzo osobisty” – monika osa jurczyk (wideo)

Monika Jurczyk - Styl bardzo osobisty

Był w moim życiu czas, gdy czytałam sporo poradników – także tych, poświęconych modzie. Na palcach jednej ręki mogę policzyć te, z których zaczerpnęłam nieco wiedzy i inspiracji. Większość mówiła o kwestiach banalnych, wszystkie ocierały się o pewien schemat: oczyszczenie szafy – określenie typu sylwetki – ocena, czego brakuje w naszych garderobach – zakupy. Tego schematu nie udało się także uniknąć Monice Jurczyk, a jednak… jest to książka wyjątkowa.Dla osób interesujących się modą w Polsce i rozwojem zawodu określanego jako osobisty stylista/osobista stylistka, Monika Jurczyk, zwana także „Osą”, jest legendą. To podobno pierwsza personal shopper w Polsce. „Styl bardzo osobisty” to jej trzecia książka, ale zdecydowanie wykraczająca poza formułę tradycyjnego poradnika. To nie tylko skarbnica dobrych rad na temat mody, ubierania się czy świadomej budowy własnej garderoby, ale też prywatna, miejscami intymna opowieść o długiej drodze do samoakceptacji.

Z rzeczy typowo poradnikowych, wpisujących się we wspomniany schemat, jakim operuje większość autorów tego typu książek, znajdziecie akapity poświęcone m.in. typom sylwetki, analizie kolorystycznej czy podpowiedziom jak robić przemyślane zakupy. Bardzo ciekawy wydał mi się rozdział dotyczący typów osobowości i tego, jak nasza osobowość wpływa na wybór rzeczy, które nosimy. Jeśli więc szukacie podpowiedzi jak poradzić sobie z przepełnioną szafą i świadomie budować swój wizerunek, znajdziecie tu sporo ciekawostek i praktycznych porad.

Wspomniałam na początku, że „Styl bardzo osobisty”, mimo pewnej schematycznej struktury, jest książką wyjątkową. Owa wyjątkowość to prywatna historia autorki i najważniejszy przekaz, z jakim zostałam, po lekturze tej publikacji – masz prawo być taka, jaka chcesz. Masz prawo być sobą. Niezależnie od tego jak wyglądasz, jesteś piękna i zasługujesz na to, co najlepsze. Brzmi jak reklama drogich kosmetyków? Być może. Dla wielu będą to stwierdzenia banalne, ale w świecie instagramowych filtrów, presji by zawsze wyglądać idealnie, prowadzić fantastyczne życie i odnosić sukcesy, przekaz „Osy” wydaje mi się wyjątkowo istotny.

Kluczem do szczęścia jest samoakceptacja – oto prawda, którą można, a nawet trzeba,  wyczytać ze „Stylu bardzo osobistego”. Nie dajmy się uwięzić w pułapce społecznych oczekiwań, schematów ukrytych pod określeniami: żona, matka czy kochanka, nakazów i zakazów. Dopiero kiedy będziemy czuły się dobrze we własnej skórze, będziemy zdolne do odczuwania szczęścia.

Polecam Wam bardzo serdecznie „Styl bardzo osobisty”, zachęcam też do odwiedzenia kanału Osy na You Tubie. Mam nadzieję, iż lektura tej książki sprawi, że spojrzycie na siebie łaskawszym okiem i zmobilizuje Was do wprowadzenia w Waszych szafach (a może i życiu) zmian, dzięki którym poczujecie się bardziej świadomymi i pewnymi siebie kobietami.

Wydawca o książce:

Styl Bardzo Osobisty

 • Jak bezwarunkowo pokochać siebie?
 • Jak znaleźć styl, który podkreśli naszą osobowość?
 • Jak wybierać ubrania, by czuć się bosko?

Ta książka pomoże Ci nie tylko poukładać w szafie… ale i w głowie! Bo do czucia się bosko nie wystarczą Ci świetne ubrania, musisz też pokochać siebie. Dlatego stylistyczne porady przeplatam swoją osobistą historią, w której nie brakuje trudnych momentów. Żeby Cię wesprzeć i zainspirować do zmian. Bo już jesteś boska, ale musisz w to uwierzyć!

Ta książka przyda Ci się, jeśli:

 • zdarza Ci się pomyśleć, że nie masz co na siebie włożyć, a w lustrze widzisz więcej niedoskonałości niż zalet,
 • marzysz o tym, by nauczyć samoakceptacji nie tylko siebie, ale i swoje córki,
 • chcesz zawsze i wszędzie czuć się i wyglądać bosko!

Dowiesz się z niej m.in.:

 • jak poradzić sobie z kompleksami i pokochać siebie w całej okazałości?
 • jak znaleźć swój wyjątkowy styl i stylową osobowość?
 • jak określić swoją sylwetkę, aby dobrać do niej fasony, w których będziesz zawsze wyglądać fenomenalnie?
 • jak podkreślać swoją urodę kolorami, a stylizację – dodatkami?
 • jak samodzielnie zrobić przegląd szafy i przygotować się na zakupy?

 

Autor: Monika „Osa” Jurczyk

Tytuł: Styl bardzo osobisty

Wydawca: Monika Jurczyk OSA Osobista Stylistka

Rok wydania: 2019

Ilość stron: 231

ISBN: 978-83-953172-0-0

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *