„świat według clarksona. tak jak mówiłem…” – jeremy clarkson

Nie, nadal nie umiem jeździć samochodem. Nie, nadal nie rozumiem co mają na myśli moi koledzy, używając takich określeń jak: „pojemność silnika”, „hatchback” lub „moment obrotowy”.  I uprzedzając Wasze pytanie – nie, nie znudziło mi się czytanie książek autorstwa Jeremy’ego Clarksona. Tym bardziej, że tym razem nie o motoryzację chodzi…

To już kolejna, szósta część cyklu „Świat według Clarksona”, będąca zbiorem felietonów autorstwa słynnego, brytyjskiego dziennikarza i prezentera, publikowanych w latach 2013 – 2015. Prawdziwa gratka dla miłośników ciętego języka, bezpośredniości i prześmiewczego tonu.

Clarkson od lat uważany jest przez opinię publiczną za osobę kontrowersyjną, o poglądach żadną miarą nie dających się wcisnąć w ciasną ramkę politycznej poprawności. Podobnie jest, jeśli chodzi o teksty, które wyszły spod jego pióra – bezlitośnie odsłaniające głupotę władzy, paradoksy prawne, absurdy życia codziennego w Wielkiej Brytanii.

Uwielbiany równie mocno, jak znienawidzony Clarkson okrasza swoje śmiałe sądy poczuciem humoru, dodając do tego sporo dystansu do siebie i świata.

Jeśli zapytacie mnie czy Jeremy Clarkson jest w swoim pisaniu oryginalny, to odpowiem – nie jest. Od lat serwuje swoim fanom teksty w podobnym tonie. Rzecz w tym, że sięgając po jego książki, nie spodziewamy się niczego innego. Świadomie wybieramy tego typu narrację.

Stary, poczciwy Jeremy bawi mnie od lat, dając prztyczka w nos możnym tego świata, przeciętniakom i nam – jego czytelnikom. Jeśli znajdziecie wolną chwilę, przeczytajcie koniecznie „Tak jak mówiłem…”. Mam nadzieję, że macie dość dystansu do siebie, by to wytrzymać.

Opis wydawcy:

Zanim Jeremy Clarkson stał się chwilowo „nieco mniej zajęty”, w pewnym głośnym programie motoryzacyjnym pokazywał nam, jak jego zdaniem powinien wyglądać idealny świat, czyli świat według Clarksona.

Na szczęście przez cały czas o nim pisał! W swojej najnowszej książce Tak jak mówiłem… Jeremy zgłębia mechanizmy rządzące naszym życiem – w skali lokalnej i globalnej – i odkrywa, jak je ulepszyć, by codzienność stała się przynajmniej znośna. To pomysły genialne w swojej prostocie! Oprócz tego z najnowszego Świata według Clarksona dowiemy się między innymi:

  • jak z wieszaka na ubranie zrobić wykrywacz idiotów
  • dlaczego największe szanse na przeżycie apokalipsy mają najmniej męscy z mężczyzn
  • w jakiej branży najłatwiej zbić kapitał na oszustwie
  • co Niemcom najbardziej przeszkadza w Anglikach
  • jak powinna wyglądać nowa flaga Wielkiej Brytanii.

Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem… skrzy się humorem, pęka w szwach od liczby opisywanych absurdów i zawiera niezdrową dawkę zdrowego rozsądku. Jeremy mówi, jak jest i jak chce, żeby było. W swoim niepowtarzalnym rozbrajającym stylu.

Tytuł: Świat według Clarksona. Tak jak mówiłem…

Autor: Jeremy Clarkson

Wydawca: Insignis Media

Rok wydania: 2016

Tytuł oryginału: The World According to Clarkson. As I Was Saying…

Przekład: Michał Strąkow

Oprawa: miękka

Liczba stron: 406

ISBN: 978-83-65315-78-6

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *