„szalone życie rudolfa” – joanna fabicka

Powieść nie tylko dla nastolatków – zabawna, ciepła, zaskakująca, przedstawiająca świat z perspektywy czternastoletniego chłopca. Doskonała lektura także dla dorosłych czytelników, chcących oderwać się na chwilę od codzienności i po prostu dobrze się bawić.

Rudolf ma czternaście lat, patrzy na świat czternastoletnimi oczami i żyje problemami czternastolatków. Trudno jednak uznać go za przeciętnego nastolatka. Jest wyjątkowy i spora w tym zasługa jego niezwykłej rodziny.

Rudolf mieszka z matką – energiczną panią psycholog i feministką w jednym, spokojnym, chwilami wręcz ślamazarnym ojcem, upiornym pięcioletnim bratankiem Gonzo, szaloną babcią i psem o imieniu Opona. Nauczyciele go nie lubią, podobnie jak większość rówieśników, bratanek, choć młodszy, dręczy go regularnie, babcia przeżywa wielką miłość, ojciec zakochał się w Azjatce, mama ma kryzys, a do tego: polucje, marzenia o aktorstwie, pryszcze i niezidentyfikowana wciąż relacja z Elką – jeśli komuś wydaje się, że życie nastolatka jest proste, ta książka pokaże Wam jak bardzo się mylicie.

Seria zwykłych-niezwykłych przygód rodziny Gąbczaków, okraszona solidną dawką poczucia humoru to gwarancja doskonałej zabawy. „Szalone życie Rudolfa” przypomina mi nieco książki Małgorzaty Musierowicz, choć nie udało się Joannie Fabickiej zdeklasować autorki Jeżycjady.

Cieszy mnie, że w zalewie wszelkiej maści powieści młodzieżowych, znaleźć można i takie, w których o problemach dnia codziennego mówi się w sposób lekki, zabawny, a jednocześnie z wyrozumiałością. Fabicka , choć jej opowieść, może wywołać salwy śmiechu, nie ośmiesza i nie ocenia zachowań głównego bohatera. Każdy niemal czytelnik odnajdzie w przygodach i przeżyciach Rudolfa, swoje własne, młodzieńcze doświadczenia.

Bardzo przyjemna lektura – jak głosi opis na okładce – „także dla dorastających dorosłych”. Polecam – bawcie się dobrze!

Opis wydawcy:

Przezabawny i rozbrajająco szczery pamiętnik piętnastoletniego gimnazjalisty, komentujący w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość. Każdy, kto przeżył koszmar dojrzewania, chodził do szkoły, miał „toksycznych rodziców”, odnajdzie w zapiskach Rudolfa własne przeżycia i będzie się śmiał do łez. Szalone życie Rudolfa to książka nie tylko dla dorastającej młodzieży, lecz także dla „dorastających dorosłych”. Dla wszystkich, którzy mają poczucie humoru i potrafią śmiać się z samych siebie.

Autor: Joanna Fabicka

Tytuł: Szalone życie Rudolfa

Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

Wydanie: IV

Rok wydania: 2017

Oprawa: miękka

Ilość stron: 269

ISBN: 978-83-280-3612-3

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *