„szefowa swojej szafy” – monika jurczyk

Z czym Wam się kojarzy pojęcie „dress code”? Mnie – ze sposobem ubierania się, grożącym zaburzeniami osobowości. Dlaczego? Bo wymaga od człowieka włożenia mundurka (nie żebym miała coś przeciwko – w służbach mundurowych to nawet lubię bardzo), pozbawia go indywidualności i – moim zdaniem – zabija kreatywność. Chyba, że… wykażecie się kreatywnością w ramach zasad, których – o ile zależy Wam na utrzymaniu stanowiska – łamać raczej nie należy. Niemożliwe? Możliwe – twierdzi Monika Jurczyk i podpowiada jak przetrwać w modowym piekle.

Kochane, jeśli właśnie trafiłyście do korporacyjnej dżungli i nie macie pojęcia, w którą stronę iść to znak, że potrzebujecie przewodnika. Jak jednak powszechnie wiadomo, nie ma co liczyć na wsparcie korporacyjnych kolegów, dla których każda nowa twarz w dziale to potencjalne zagrożenie, więc by uniknąć wpadnięcia w bagno czy inne ruchome piaski, warto udać się po poradę do eksperta. W tym przypadku – modowego eksperta, na innych ekspertów, których nazwy zaczynają się od „psy-” przyjdzie czas później.

Jeśli myślicie, że wiecie wszystko o stroju biznesowym to albo faktycznie pracujecie w biznesie od lat, albo nie macie pojęcia o czym mówicie. Dla mnie, człowieka, który nigdy nie był zmuszony chodzić do pracy w garsonce, zasady o których pisze Jurczyk to czysta abstrakcja, choć trudno uznać tę wiedzę za niepotrzebną. Wręcz przeciwnie, autorka wykazuje się niezwykle praktycznym podejściem do tematu, hołdując przy tym zasadzie, mówiącej o tym, że inwestycja w wizerunek to tak naprawdę inwestycja w siebie.

W książce znajdziecie informacje i praktyczne porady dotyczące m. in. tego, jak skompletować swoją biznesową garderobę, ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną czy co zabrać w podróż służbową. Poza tym dowiecie się jaki macie typ sylwetki, jakim typem kolorystycznym jesteście i jaki typ pracobowości (typ osobowości w pracy, ja jestem Zieloną Realizatorką z domieszką Niebieskiej Analityczki) prezentujecie. Oprócz tego autorka podpowiada jak znaleźć coś, co będzie wyróżniać Was w tłumie ubranych niemal identycznie pracowników.

Całość przystępnie napisana, wzbogacona o zdjęcia, na których zaprezentowane zostały przykładowe zestawy ubrań i metamorfozy dziewięciu kobiet, reprezentujących różne typy sylwetki, typy kolorystyczne i pracobowości.

Bardzo praktyczny poradnik dla pań, aspirujących do miana bizneswoman i tych zasilających szeregi instytucji, w których dress code to obowiązek, a nawet świętość.

Wydawca o książce:

Wierzę w moc ubrań, ale przede wszystkim wierzę w moc kobiety – jej kreatywność, przedsiębiorczość i sprawczość. Dlatego „Szefowa swojej szafy” nie jest książką o byciu ładną, tylko o wyrażaniu swojej osobowości poprzez strój. Odpowiednio skomponowany do pracy pomoże Ci nie tylko świetnie się w nim czuć, ale też osiągać wyznaczone cele. Dzielą Cię od tego jedynie 4 kroki MBI: poznanie własnej sylwetki, typu kolorystycznego, typu pracobowości oraz znalezienie swojego wyróżnika. Gotowa? To do dzieła!

Autor: Monika Jurczyk

Tytuł: Szefowa swojej szafy. Bądź boska i elegancka w pracy

Wydawca: Burda Książki

Rok wydania: 2014

Ilość stron: 247

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-7778-889-9

 

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *