„szkoła wdzięku madame chic” – jennifer l. scott

Trzecia część poradnikowej serii z Madame Chic w tytule. Tym razem Jennifer L. Scott, autorka nie tylko książek, ale i popularnego lifestylowego bloga The Daily Connoisseur, daje wskazówki jak być damą w każdej sytuacji.

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Znałam już styl (pisania) Jennifer L. Scott, ale pamiętałam też swoje rozczarowanie, gdy po bardzo przyjemnych „Lekcjach Madame Chic”, pojawiła się część druga serii pt. „W domu Madame Chic”. Jeśli chodzi o część trzecią, zachwytów co prawda nie było, ale udało się też uniknąć poczucia zmarnowanego czasu.

Jak być kobietą z klasą? Zastanawia się nad tym niejedna przedstawicielka płci pięknej, po czym część z nich rozpoczyna starania o zyskanie tego statusu. Rzecz w tym, że często stwierdzenie „kobieta z klasą” kojarzy się z materialnym bogactwem, autorka poradnika „Szkoła wdzięku Madame Chic” przekonuje, że tak nie jest. Owszem, na klasę składa się także dbałość o własny wygląd, co wymaga pewnych nakładów finansowych, ale – jak przekonuje Jennifer L. Scott – nie trzeba wydawać fortuny na ubrania, kosmetyki i wizyty u fryzjera czy kosmetyczki. Zamiast szafy wypełnionej po brzegi, warto zainwestować w kilka, dobrej jakości rzeczy, część zabiegów kosmetycznych można wykonać samodzielnie w domu, a fryzurę powinno się dobrać tak, by wymagała od nas minimum uwagi. Najważniejsze to zawsze wyglądać czysto, schludnie i odpowiednio do okoliczności.

Jeśli jednak utożsamiacie klasę z wyglądem zewnętrznym, pora uświadomić sobie, że to nawet nie połowa, a co najwyżej jedna trzecia sukcesu. Klasa to przede wszystkim umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, uprzejmość, gościnność, gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi czy zdolność prowadzenia interesującej rozmowy. Co istotne, autorka podkreśla konieczność rozwoju intelektualnego, zachęca do rozwijania swoich pasji i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym (brawo!).

Podsumowując – jeśli marzysz o tym, by stać się kobietą z klasą, ale nie wiesz od czego zacząć, „Szkoła wdzięku Madame Chic” może być rodzajem przewodnika. Ja jednak wciąż mam poważne wątpliwości, czy „klasa” to coś, czego można się nauczyć.

Wydawca o książce:

W japonkach do teatru? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie zbyt wiele rzeczy uchodzi na sucho, a przecież elegancja i dobre maniery to rzecz ponadczasowa i warto je kultywować. Madame Chic, paryska mentorka Jennifer, była nie tylko wyrocznią stylu, ale i ucieleśnieniem wytworności w kontaktach z innymi osobami. Emanował z niej kojący spokój, a opanowanie i takt stanowiły jej najsilniejszą broń w trudnych chwilach.

Biorąc ją za wzór, amerykańska autorka udowadnia, że odpowiednio dobrany strój, właściwa postawa, uprzejmość, gościnność czy elokwencja współtworzą wdzięk osobisty i bardziej niż markowe ubrania czy kosztowna biżuteria budują nasz obraz w oczach innych ludzi. Ten uroczy, napisany z humorem i ujmującym wdziękiem poradnik stanowi niewyczerpane źródło porad i inspiracji na każdą okazję.

 Autor: Jennifer L. Scott

Tytuł: Szkoła wdzięku Madame Chic

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2016

Tytuł oryginału: Polish Your Pose with Madame Chic. Lessons in Everyday Elegance

Oprawa: miękka

Ilość stron: 244

ISBN:978-83-08-06171-8

Posty o podobnej tematyce:

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *