„ważka” – małgorzata rogala

Ku mojej rozpaczy, znów trafiłam w środek serii. Nie znoszę tego. Lubię obserwować, jak rozwijają się główni bohaterowie, jak dojrzewają wraz z każdą kolejną opowieścią, jak zmieniają się ich relacje z innymi ludźmi. Gdy zaczynam lekturę nie od pierwszej, ale kolejnej części cyklu, czuję jakbym przegapiła coś istotnego. Zazwyczaj kończy się tak samo – sięgam do początku serii.

„Ważka” to kryminał, tyle, że w wersji bardzo kobiecej, bo ze znaczną domieszką powieści obyczajowej i romansu. Główni bohaterowie to para policjantów: Agata Górska wraca właśnie do zdrowia po postrzale, jest zdeterminowana – chce rozwiązać sprawę morderstwa swojej przyjaciółki Leny Dobosz, z kolei partner Agaty, Sławek Tomczyk prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza, pracującego w internetowym brukowcu. Choć sprawy wydają się ze sobą niepowiązane, w miarę upływu czasu, policjanci odkrywają elementy wspólne.

Od pierwszych stron, istotną kwestią są relacje między Agatą i Sławkiem. Romans wisi w powietrzu, a kolejnych scen z ich udziałem nie powstydziliby się scenarzyści czołowych polskich seriali. Nie ukrywam, że nie jestem fanką prozy kobiecej, dlatego też ten wątek nie należał do moich ulubionych.

Co do intrygi – skomponowana całkiem nieźle, choć od pewnego momentu wiedziałam już kto jest zabójcą. Plus za stworzenie ciekawej galerii postaci drugoplanowych – jest m. in. bezwzględny, szukający sensacji dziennikarz, cicha, zakompleksiona i nieszczęśliwie zakochana kobieta, Julia – demon seksu, potrzebujący uwagi i adoracji weterynarz, zmagająca się z przeszłością para byłych kochanków.

Całość czyta się znakomicie. Może nie jest to literatura ambitna, ale trzeba przyznać, że bardzo wciągająca. Na tyle, by sięgnąć po poprzednie części. Jeśli więc szukacie czytadła na weekend – oto ono.

Wydawca o książce:
Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazuje się, że śmierć jej koleżanki, Leny, nie była przypadkowa. Jedynym tropem jest tajemnicza broszka w kształcie ważki, o której Lena wspomniała podczas ich ostatniego spotkania.

Tymczasem partner Agaty, Sławek Tomczyk, prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa wyrachowanego dziennikarza – jego zwłoki odnaleziono w redakcji gazety internetowej. Zamordowany nie wahał się sięgać po niemoralne środki w pogoni za sensacją i wywlekał na wierzch brudy mieszkańców Warszawy, więc krąg podejrzanych nieustannie się rozszerza.

Czy sprawa zabójstwa Woźnickiego oraz śmierci Leny są ze sobą powiązane? Jaki sekret skrywa broszka w kształcie ważki?

Tytuł: Ważka
Autor: Małgorzata Rogala
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka
ISBN: 978-837976-624-6

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *