„wszystko zaczyna się w głowie. planuj, działaj, nie marudź!” – karolina cwalina

Niejeden poradnik w życiu przeczytałam. Motywacja, samorealizacja, coaching, planowanie, rozwój osobisty – te wszystkie pojęcia są dziś wykorzystywane tak intensywnie, że ulegają dewaluacji. Używają ich wszyscy, często okraszając banalnymi opowieściami o receptach na sukces, dlatego też gdy decyduję się poświęcić swój czas na przeczytanie poradnika, mam wobec takowej książki i jej autora spore oczekiwania. Tak było i tym razem…

Pierwszą rzeczą, na jaką zwróciłam uwagę, czytając „Wszystko zaczyna się w głowie” był język. To książka pisana bez zbędnego zadęcia, wydumanych zwrotów, „ochów” i „achów”. Karolina Cwalina  przedstawia się swoim czytelnikom i pisze tak, że ma się wrażenie rozmowy z koleżanką z sąsiedztwa. To ważne, bo autorka zbliża się w ten sposób do potencjalnego czytelnika, pokazuje też siebie jako osobę niedoskonałą, zwyczajną dziewczynę, borykającą się z takimi samymi problemami, jak my.

Karolina Cwalina opowiada o tym, dlaczego napisała książkę i jak została coachem oraz dzieli się swoimi sposobami na uporządkowanie własnego życia, podrzuca wskazówki jak znaleźć odpowiedź na pytanie co tak naprawdę chcielibyśmy robić i jak poczuć się dobrze z samym sobą. To porcja motywacji i praktycznych  ćwiczeń, pozwalających krok po kroku zrealizować plany i osiągnąć wyznaczone cele. Zdaniem Cwaliny, pozytywne myślenie to nie wszystko, ważny jest solidny plan działania.

Ten poradnik zawiera też bardzo prywatną historię samej autorki – opowieść o jej życiu, zmaganiach z chorobą i relacjach z innymi ludźmi, m. in. z jej narzeczonym. I tu właśnie zaczynają się moje wątpliwości… z jednej strony rozumiem, że dzięki temu całość staje się bardziej wiarygodna , z drugiej – zadaję sobie pytanie o to, ile jesteśmy w stanie sprzedać ze swojego życia, by nasz przekaz poruszył potencjalnego odbiorcę. Czy opowiadanie o swojej chorobie albo pierwszym spotkaniu z narzeczonym to nie za dużo ? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami, czytając „Wszystko zaczyna się w głowie”.

Wydawca o książce:

Witaj, nazywam się Karolina Cwalina!
„Sexy zaczyna się w głowie” oraz „Sukces zaczyna się w głowie” to moje dwa autorskie projekty rozwojowe. Skończyłam prawo, ale… poszłam w lewo. Zakochałam się w coachingu i konsekwentnie szkolę się oraz zdobywam doświadczenie w tej dziedzinie. Dziś jestem kobietą, która wspiera innych, która pragnąc zmian i dążąc do samodoskonalenia, nie unika ciężkiej pracy. Bez niej nic z nieba nie spada i dlatego niepowodzenia są moimi wyzwaniami, porażki schodami do sukcesu, a ludzie, którzy we mnie wierzą, motywatorami do działania. Kiedyś zmagałam się z ciężką chorobą i nie miałam świadomości, czego tak naprawdę chcę. Cierpiałam z powodu niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Czułam się bezsilna i niemal utraciłam nadzieję, że coś w moim życiu może się odmienić, bo uważałam, że na wiele nie zasługuję. Na moje i mam nadzieję Twoje szczęście zaczęłam się interesować rozwojem osobistym… Odkryłam, co mnie motywuje. Stworzyłam strategię „na życie”, plan działania i ruszyłam w żmudną, ale fascynującą drogę ku samorealizacji. Dzięki wytężonej pracy zmieniłam się fizycznie i psychicznie, odnalazłam sens, cel i napęd do zmian. Dziś chętnie dzielę się swoją historią i własnymi sposobami na wyjście z mniejszych i większych życiowych zawirowań, ponieważ takowe cały czas na mnie czyhają i walczę! Fortuna kołem się toczy, czasem można mieć dość, ale nie poddajemy się… Działamy.

Czy ta książka jest dla Ciebie?

Tak! Bo, jak piszę na swojej stronie : „Każdy z nas chce czuć się spełniony, doceniony i szczęśliwy. Wszyscy mamy marzenia, stawiamy sobie cele, rysujemy idealny obraz swojej przyszłości. Jednak dlaczego tak trudno po to sięgnąć? Bo czasem brakuje wsparcia, motywacji i inspiracji.” Mam nadzieję, że ta książka zainspiruję Cię do stawienia czoła wyzwaniom i ruszenia po zwycięstwo. Zamiast suchych i sztampowych porad, odnajdziesz w niej moją historię oraz ćwiczenia, które sama wymyśliłam, kiedy miałam wszystkiego dość. Zastosowałam je, i wiesz co? Pomogły! A propos – czy masz świadomość tego, że każda kobieta jest sexy? Każda, która w siebie wierzy. Bo SEXY zaczyna się w głowie. Podobnie jak sukces. W ogóle, wszystko zaczyna się w głowie! Dlatego – otwórz tę książkę, przeczytaj ją, wykonaj zawarte w niej ćwiczenia, i nikomu, absolutnie nikomu jej nie oddawaj, bo będziesz do niej wracać przy kolejnych krokach drogi po wszystko czas start!!!

Tytuł: Wszystko zaczyna się w głowie. Planuj, działaj, nie marudź!

Autor: Karolina Cwalina

Wydawca: Sensus/Wydawnictwo Helion

Rok wydania: 2017

Ilość stron: 232

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-283-2698-9

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *