„zapomnij o pieniądzach i bogać się” – bob proctor

Chyba każdy, kto interesował się rozwojem osobistym i literaturą motywacyjną, wcześniej lub później trafił na nazwisko Boba Proctora. To właściwie klasyk w tej dziedzinie, znany m. in. jako jeden z bohaterów filmu Sekret, a także jako autor książki „Urodziłeś się bogaty”.

„Zapomnij o pieniądzach i bogać się” nie jest podręcznikiem dla tych, którzy szukają recepty na szybkie i łatwe pieniądze. Jeśli marzą ci się miliardy przy minimalnym wysiłku i zaangażowaniu , to raczej zagraj w „totka”. Bob Proctor nie powie w co masz zainwestować, ale pokaże jak silny wpływ na nasze życie ma negatywne nastawienie. Autor obnaża szkodliwe stereotypy, dotyczące zarabiania pieniędzy i bogactwa oraz zachęca do bycia indywidualistą zamiast przeciętniakiem.

Według Proctora, warunkiem osiągnięcia sukcesu jest posiadanie celu, życiowego zamysłu, bazującego na naszych talentach i predyspozycjach. Dlaczego? Ponieważ istotne, by robić w życiu to, co się lubi. Wówczas praca jest jednocześnie przyjemnością, a może stać się pasją. Kolejne zadania traktujemy jak wyzwania, które podejmujemy chętnie i które wykonujemy z zaangażowaniem.

Co ciekawe, kluczem do sukcesu, również finansowego, ma być… zaprzestanie myślenia o pieniądzach. Pieniądze nie powinny być celem samym w sobie. Celem powinno być dążenie do rozwoju, poprawa komfortu życia innych poprzez nasze działania, ulepszenie niewielkiego fragmentu świata wokół nas, kreowanie wartości.

Autor zachęca swoich czytelników do zakładania własnych firm, dążenia do niezależności i osiągnięcia materialnej stabilizacji poprzez zapewnienie sobie różnych źródeł dochodów.

Całość napisana przystępnym językiem, czyta się naprawdę nieźle, choć zdecydowanie bardziej wolę poprzednią książkę Proctora „Urodziłeś się bogaty”, która była książką dla każdego. „Zapomnij o pieniądzach…” jest publikacją wyraźnie skierowaną do początkujących i przyszłych przedsiębiorców, mimo iż część przedstawionych w niej treści można także przenieść na prywatną sferę życia. Jeżeli więc prowadzisz swój własny biznes lub zastanawiasz się nad założeniem firmy, lektura książki „Zapomnij o pieniądzach i bogać się” może się okazać inspirująca, jak dla mnie – szału nie ma…

 

Wydawca o książce:

Zapracuj na swój sukces

Marzysz o tym, by zdobyć prawdziwą fortunę, ale obawiasz się, że może skończyć się na marzeniach? To, czy uda Ci się je zrealizować, zależy wyłącznie od Ciebie. Dzięki tej książce odkryjesz prawdziwy sekret budowania bogactwa. Nie znajdziesz tu złotych myśli o tym, jak zarobić milion w miesiąc, ale otrzymasz realistyczne strategie dotyczące tego, jak porzucić błędne wzorce myślenia i destruktywne zachowania na rzecz tych właściwych, które mogą przynieść Ci realny zysk. Odnajdziesz tu również zdroworozsądkowe podejście do wszystkich aspektów życia, od wiary we własny potencjał, przez sensowne metody wyznaczania celów, aż po wyzbycie się wymówek hamujących Twój rozwój.

Jeśli więc jesteś gotowy na wielką zmianę, zapnij pasy i w towarzystwie tej książki udaj się w pełną doświadczeń podróż, która na zawsze odmieni Twoje podejście do pieniędzy. Poddaj uważnej analizie idee tu zawarte i zastosuj je mądrze. Przed Tobą stoi bowiem szansa na osiągnięcie wszystkiego, czego zapragniesz.

Bob Proctor jest nauczycielem, mentorem i mówcą specjalizującym się w zagadnieniach dotyczących psychologii pieniądza oraz prawa przyciągania. On sam uczył się od największych autorytetów i pionierów w dziedzinie rozwoju osobistego, a obecnie przekazuje swoim czytelnikom i słuchaczom wiedzę, którą zgromadził i stosował w praktyce przez dziesięciolecia. Bob występował w filmowym bestsellerze Sekret, a dzięki swoim książkom, seminariom, kursom i osobistemu szkoleniu odmienił życie wielu ludzi.

 Autor: Bob Proctor

Tytuł: Zapomnij o pieniądzach i bogać się

Tytuł oryginału: It’s Not About the Money

Wydawca: Onepress/Helion

Liczba stron: 219

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

ISBN: 978-83-246-8297-3

foto: okiemwariata/justynasawczuk

4 comments

 • Cytat: „..warunkiem osiągnięcia sukcesu jest posiadanie celu..” pełna zgoda, ale „…silny wpływ na nasze życie ma negatywne nastawienie..”.
  'Nastawienie’ to taka 'nastawnia’ (kolejnictwo) energii, czasu i ludzi – ma na szukać w oddali torów na nasz cel. Od tego trzeba zacząć, chyba że… nic nie zrozumiałem?

  • Nie wiem czy jest jakaś kolejność, z książki raczej wynika, że jedno musi iść w parze z drugim. Bez celu, nawet z najbardziej optymistycznym nastawieniem niczego nie osiągniemy, bo nie wiemy, dokąd zmierzamy. Jeśli jednak mamy jakiś zamysł, ale ciągle wynajdujemy kolejne przeszkody w jego realizacji, od razu skazujemy się na porażkę – nic z tego nie będzie, skoro my sami nie wierzymy, że nasz plan się powiedzie. Nieważne więc chyba od czego zaczniemy – od nastawienia czy wyznaczenia sobie celu, ważne żeby chociaż spróbować zrobić krok naprzód. Wierzę, że po tym pierwszym, człowiekowi łatwiej zrobić kolejne 🙂

   • Byłabyś dobrym, nie…bardzo dobrym analitykiem finansowym. Cyferki to las możliwości. Pomyśl o tym.
    (No dobra, chciałem napisać, że piszesz tak jak moja herbata z miodem koi moje gardło. Ciepło i słodko) 🙂

Join the discussion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *